Radio Białystok | Wiadomości | Numer alarmowy "112" nie służy do zabawy – przypominają uczniom służby mundurowe
"112" to nie jest kolejna infolinia, ten telefon nie służy do zabawy - przypominają pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Na kilka dni przed obchodami Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego w Urzędzie Wojewódzkim przedstawiciele służb mundurowych spotkali się z uczniami, którzy mogą zawstydzić niejednego dorosłego swoją wiedzą na temat "112".
Trzeba pamiętać, że rola telefonu alarmowego będzie wzrastać. To telefon o charakterze europejskim, światowym. Zalecenia organizacji międzynarodowych są takie, aby był to główny numer alarmowy. I w Polsce również będziemy do tego zmierzać. W sprawach nagłych, gdy jest zagrożone życie telefon będzie służył do tego, aby prosić pomoc
- wojewoda podlaski Bogdan Paszkowski.
W skali roku Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Białymstoku odbiera około 500 tysięcy połączeń. Na dobę około 2 tysięcy, z czego na jednego operatora przypada od 100 do 150 odebranych połączeń.
Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 obchodzimy 11 lutego.
Młodzież po raz kolejny będzie miała okazję podziwiać oryginalne dzieła światowej klasy artystów. W ramach projektu "Sztuka Dostępna" w 10 szkołach w Suwałkach odbędą się prelekcje i pokazy dzieł.
Nauczyciele i uczniowie ze 186 podlaskich szkół mogą w jeszcze większym stopniu niż dotychczas korzystać na lekcjach z nowoczesnych narzędzi edukacyjnych dzięki interaktywnym tablicom, monitorom czy rzutnikom.
Zwykłe maskotki zostały ratownikami - to efekt akcji, którą zorganizowali uczniowie i nauczyciele ze szkół w Wąsoszu, Niecikach i Sulewie-Kownatach w powiecie grajewskim.