Radio Białystok | Wiadomości | Bezpłatne zwiedzanie, spotkania i pokazy filmów - Zielony Styczeń w Puszczy Białowieskiej
To 2 tygodnie bezpłatnego zwiedzania, ciekawych spotkań, wycieczek, wykładów, pokazów filmów i zabaw. W Puszczy Białowieskiej rozpoczyna się Zielony Styczeń.
Turyści będą mogli poznać bogactwo przyrodnicze Puszczy
Do 4 lutego będzie można wziąć udział w wielu wydarzeniach które mają na celu przybliżenie najstarszego lasu turystom i mieszkańcom regionu.
Organizatorzy chcą pokazać gościom bogactwo przyrodnicze Puszczy, przybliżyć jej historię, zwrócić uwagę na potrzebę ochrony, a także zapoznać z ludźmi, którzy tu pracują i tworzą.
Zielony Styczeń w Puszczy Białowieskiej
W sobotę i niedzielę (20-21.01) będzie można wziąć udział w specjalnych wycieczkach z licencjonowanym przewodnikiem. Niedziela to także Dzień otwarty w Instytucie Biologii Ssaków PAN.
Kolejne dni to kolejne atrakcje - m.in. gry terenowe i pokazy filmów, warsztaty o wilku, warsztaty tropienia czy wykłady o sowie. Ponadto będą wystawy i zajęcia plastyczne.
Szczegółowy program Zielonego Stycznia można znaleźć na facebooku, na stronie organizatorów.
To druga tego typu akcja
To już druga tak duża akcja w Puszczy. Pierwsza odbyła w listopadzie. Zielony Listopad cieszył się ogromnym zainteresowaniem.
Organizatorami Zielonego Stycznia jest Koalicja Mieszkańców Puszczy oraz Stowarzyszenie na Rzecz Dialogu Tropinka. Wydarzenie współorganizują Białowieski Ośrodek Kultury oraz Instytut Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży.
To już trzeci rok pięcioletnich badań w Puszczy Białowieskiej. W niespotykanym dotąd wymiarze obszar ten po raz pierwszy badany jest z lądu i powietrza.
Lokalnej Grupy Działania Puszcza Białowieska ruszyła w teren z kampanią informacyjno-konsultacyjną. O pomyśle punktów informacyjno-doradczych w gminach członkowskich LGD opowie Paulina Monach.
Ważne, byśmy decyzje polityczne opierali głównie o argumenty naukowe - powiedział wicepremier Jarosław Gowin na konferencji naukowej o Puszczy Białowieskiej. Minister środowiska Jan Szyszko mówił, że teraz dyskusja opierać się może na nowych danych dot. siedlisk.