Radio Białystok | Wiadomości | Imprezy kulturalne nie tylko w centrum miasta? To jeden z pomysłów po białostockiej debacie w WOAK-u
Potrzeba edukacji kulturalnej mieszkańców, lepszej współpracy między instytucjami, organizacjami pozarządowymi i twórcami, czy działań kulturalnych - nie tylko w centrum Białegostoku, ale i na osiedlach. Takie postulaty pojawiły się podczas debaty w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w ramach Klubu Obywatelskiego.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W debacie wzięli udział przedstawiciele instytucji, organizacji pozarządowych, artyści i biznesmeni. Joanna Tomalska z Muzeum Podlaskiego zwraca uwagę na rolę edukacji mieszkańców na temat historii i kultury naszego regionu.
Chwalmy się tym, co było. Trzeba być z tego dumnym. Może to pomoże ściągnąć turystów na Podlasie, a po drugie - zatrzymać tych, którzy chcą uciec - mówi Joanna Tomalska.
Trwają teraz prace nad "Programem Polityki Kulturalnej Białegostoku na lata 2018-2022 plus".
Jaka ma być kultura tworzona w najbliższych latach w Białymstoku? Dlaczego konieczne jest otwarcie na wielość kultur zamieszkujących region północno-wschodniej Polski? To pytania stawiane przez Klub Obywatelski Białystok 2022.
Ponad trzy tysiące archiwalnych nagrań dźwiękowych, filmów, fotografii, ale też kronik dokumentujących podlaską kulturę ludową: tradycyjne pieśni, obrzędy i zwyczaje zdigitalizuje Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury. Materiały będą dostępne w internecie.
W tej książce znajdziemy opis życia i twórczości Nory Ney, Izabeli Branickiej, Hanki Bielickiej czy Marii Konopnickiej. Ukazał się "Słownik biograficzny kobiet kultury. Białystok i województwo podlaskie, cz. 1.", którego autorami są Małgorzata Dajnowicz, Marcin Siedlecki i Wiesław Wróbel.
Kilkanaście XVI-wiecznych ksiąg ze zbiorów Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku możemy już oglądać w internecie.