Radio Białystok | Wiadomości | Podsumowanie polsko-litewskiego projektu Klastra Obróbki Metali
Udało się zrealizować wszystkie założenia - ponadto współpraca będzie kontynuowana. Tak szef Klastra Obróbki Metali Sebastian Rynkiewicz podsumowuje realizowany w ubiegłym roku projekt "Wzrost konkurencyjności pogranicza polsko-litewskiego poprzez rozwój usług kooperacyjnych i klastrowych" współfinansowany z programu INTERREG V-A Litwa - Polska.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W projekcie wzięły udział firmy i uczelnie z naszego kraju i naszych północnych sąsiadów.
Sebastian Rynkiewicz podkreśla, że projekt udało się zakończyć podpisaniem porozumienia.
W Alytusie na Litwie podpisaliśmy umowę na najbliże pięć lat. Jest dwunastu partnerów - siedmiu z Litwy i pięciu z Polski. Czegoś takiego nie przewidywał projekt - cieszy się Sebastian Rynkiewicz.
Prezes klastra zaznacza, że współpraca może dać konkretne korzyści biznesowe. Nie wyklucza, że w tym roku dzięki przystąpieniu do klastra firm z Litwy, Klaster Obróbki Metali może stać się projektem międzynarodowym.
Skupia ok. 90 firm głównie z Polski Wschodniej. Klaster Obróbki Metali kończy 10 lat.
Przez ponad pół roku wspólnie kształcili pracowników i wymieniali się doświadczeniami. Przedstawiciele Klastra Obróbki Metali i Alytuskiego Centrum Konsultacyjnego Przedsiębiorczości wstępnie podsumowali międzynarodowy projekt "Wzrost konkurencyjności pogranicza polsko-litewskiego poprzez rozwój usług kooperacyjnych i klastrowych".
Klaster Obróbki Metali jako Ambasadorowie Polskiej Gospodarki promują województwo podlaskie jako region technologiczny i innowacyjny.