Radio Białystok | Wiadomości | Andrzej Strumiłło odebrał diamentową Włócznię Jaćwingów
Podczas uroczystej gali w Suwalskim Ośrodku Kultury władze Suwałk wręczyły (4.08) doroczne nagrody Włócznie Jaćwingów. 6 statuetek, w tym jedna diamentowa, trafiło do osób, firm i instytucji szczególnie zasłużonych dla miasta w minionym roku.
Najbardziej zasłużeni dla Suwałk
Doroczne Nagrody Prezydenta to szczególne wyróżnienie. Jak zaznacza Czesław Renkiewicz, chodzi o docenienie tych, którzy mają duży wpływ na rozwój Suwałk.
Specjalną Włócznię Jaćwingów z diamentem, za całokształt twórczości otrzymał profesor Andrzej Strumiłło. Artysta, rzeźbiarz i fotograf , także autor statuetki. Przyznaje skromnie, że choć cieszy to wyróżnienie, jednak takie nagrody powinny trafiać do rąk młodszych i energicznych osób.
"Ta nagroda to docenienie pracy wielu ludzi"
Za taką osobe uchodzi ks. Dawid Banach, Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej, który został laureatem nagrody za działalność społeczną i kulturalną, także organizację koncertów i akcji "Zbieramy na organy" mającej na celu zebranie pieniędzy na renowację najstarszych w Suwałkach organów. Laureat przyznaje, że ta nagroda to docenienie pracy wielu ludzi.
Pozostałe statuetki otrzymali także firma RESO, za działalność usługową i sponsorską wydarzeń o charakterze kulturalnym i sportowym, Urszula Rutkowska za wzorowe i kreatywne zarządzanie Przedszkolem nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach, Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Kulturalnej "Nie Po Drodze", za działalność kulturalną, edukacyjną, społeczną, w tym międzypokoleniową oraz przedsiębiorca Bogdan Dojnikowski za zaangażowanie na rzecz wspierania rozwoju przedsiębiorczości lokalnej, tworzenie nowych miejsc pracy i nieustanne rozwijanie prowadzonej przez siebie firmy, a także działalność filantropijną.
Galę zwieńczył m.in. koncert tenorów Tre Voci
Uroczystość wręczenia nagród uświetnił koncert galowy zespołu Tre Voci Tenorzy z towarzyszeniem Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza, recital Lindy Kaukule z łotewskiej Amaty i prezentacja multimedialna "Jak powstały Suwałki" przygotowana przez Irynę Popovą i Kamil Maczułajtysa z SOKu.