Radio Białystok | Wiadomości | Sieć biznesmenów zainwestowała w spółkę absolwentów PB, która stworzyła Photona
To szansa na dalszy rozwój młodej, podlaskiej firmy i wprowadzenie jej na zagraniczne rynki. W spółkę absolwentów Politechniki Białostockiej, która stworzyła interaktywnego robota - Photona, zainwestowała sieć biznesmenów CobinAngels.
Marcin Joka z Photon Entertaintment podkreśla, że CobinAngels to ludzie, którzy prowadzą biznes na skalę międzynarodową i mogą pomóc młodym przedsiębiorcom z Białegostoku w promocji, marketingu, dystrybucji i ekspansji zagranicznej. "To dla nas duży transfer wiedzy i doświadczenia, którego potrzebujemy na tym etapie" - przyznaje Marcin Joka.
CobinAngels inwestują najczęściej w branże: medyczną, informatyczną i ostatnio w robotykę. Kwota, za którą sieć inwestorów wykupiła udziały nie jest jawna. Marcin Joka zdradza jedynie, że poprzedni udziałowcy zarobili na tym kilkunastokrotnie więcej, niż zainwestowali.
Photon jest zintegrowany ze smartfonem czy tabletem
Photon to robot, który poprzez zabawę i rywalizację pomaga najmłodszym m.in. w nauce logicznego myślenia i podstaw programowania. Robot zintegrowany jest ze smartfonem lub tabletem. Pierwsze egzemplarze Photona mają być gotowe pod koniec lipca. Najpierw będą przekazane do szkół, a pod koniec trafią na rynek konsumencki. W przyszłym roku prawdopodobnie Photon będzie dostępny za granicą m.in. w Niemczech.
W połowie lipca rozpocznie się montaż Photona, czyli robota, który będzie uczyć najmłodszych programowania - poinformowali jego twórcy. W planach jest, aby w grudniu Photon wszedł na rynek konsumencki.
Ta nagroda to szanse na dalszy rozwój i zwrócenie uwagi inwestorów. Białostoccy twórcy robota edukacyjnego Photon zdobyli nagrodę AULERY 2017.
Zdaniem biznesmenów, ekspertów i polityków Polacy na tej imprezie odnieśli duży sukces gospodarczy i wizerunkowy. W ubiegłym tygodniu kilkuset wystawców z branży przemysłowo-technologicznej spotkało się na targach w Hanowerze. Polska była krajem partnerskim tej wystawy.