Radio Białystok | Wiadomości | Szkolenia dla nauczycieli z reformy systemu oświaty zapowiada Ministerstwo Edukacji
Spotkania z ekspertami odpowiedzialnymi za nową podstawę programową i szkolenia dla nauczycieli. To kolejne kroki podejmowane przez Ministerstwo Edukacji w ramach reformy edukacji.
Poinformowali o tym w piątek (27.01) przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Białymstoku.
- Przeszkoleni będą wszyscy nauczyciele - mówi podlaski wicekurator oświaty Bożena Dzitkowska.
Spotkania i szkolenia mają rozpocząć się w marcu. Teraz trwają konsultacje m.in. w sprawie nowej podstawy programowej. Szczegółów można szukać na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji, ale do kontaktu zachęcają też pracownicy Kuratorium Oświaty w Białymstoku - mówi jeden z koordynatorów wdrażania ustawy Franciszek Górski.
W Kuratorium Oświaty w Białymstoku działa też punkt informacyjny. Czynny jest we wtorki od 9:00 do 14:00, a w czwartki od 14:00 do 18:00.
Samorządowcy każdej gminy przygotowują też obecnie swoje propozycje w sprawie zmian w sieci szkół. Radni muszą przyjąć uchwały do końca marca. Wcześniej opinię musi wydać kurator oświaty.
Zmiany w edukacji obowiązywać będą od września. Zakładają przede wszystkim likwidację gimnazjów i powrót do ośmioklasowej szkoły podstawowej. (ew/wsz)
Zobacz też:
Samorząd Zambrowa ma problem z organizacją szkół po reformie oświatowej
W Kuratorium Oświaty w Białymstoku działa zespół do spraw wdrażania reformy
Reforma oświaty. Jest projekt nowej sieci szkół w Białymstoku
Suwałki Władze miasta przedstawiły plany związane z reformą oświaty
Do końca marca samorządy mają czas na opracowanie nowej organizacji szkół w związku z wygaszaniem od września gimnazjów.
Pojawiają się już pierwsze pytania, m.in. ze strony rodziców. Chcą oni wiedzieć np. w jakiej szkole ich dzieci będą kontynuować naukę.
Gimnazja zostaną przekształcone w podstawówki lub włączone do liceów - to projekt uchwały władz Białegostoku związany z reformą oświaty.