Radio Białystok | Wiadomości | Podlaskie: Zuzanna i Jakub - to imiona najczęściej nadawane dzieciom w 2016 roku

Podlaskie: Zuzanna i Jakub - to imiona najczęściej nadawane dzieciom w 2016 roku

autor: Adam Dąbrowski

23.01.2017, 10:13, akt. 10:13

1dbrf10, Fotolia.com
1dbrf10, Fotolia.com

Zuzanna i Jakub, są to najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w województwie podlaskim w ubiegłym roku. Wśród dziewcząt na drugim miejscu znalazła się - podobnie jak przed rokiem Julia, a na trzecim Hanna.

Drugim najczęściej nadawanym imieniem dla chłopców był Szymon, a tuż za nim znalazł się Antoni, który w skali ogólnopolskiej był najczęściej wybierany jako imię dla syna.

Najpopularniejszy jeszcze w 2015 r. w naszym województwie Kacper, teraz znalazł się dopiero na siódmej pozycji. Co ciekawe - wśród imion najrzadziej wybieranych dla nowo narodzonych dzieci w województwie podlaskim tyle samo rodziców zdecydowało się na Vanessę i Brajana jak na Alinę, Stefanię, Władysława czy Mariusza. (ad/mm)

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Znamy najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom w 2016 roku w Suwałkach

14.01.2017, 07:55

Trendy w wyborze imion nie zmieniają się już od kilku lat. W 2016 r. większość postawiła na klasykę, nieliczni na oryginalność.





ZNAJDŹ NAS










Kawiarenka młodzieżowa w Suwalskim Ośrodku Kultury, fot. Areta Topornicka
SUWAŁKI
3.02.2025, 11:19, akt. 4.02.2025, 09:24

W Suwałkach powstała "kawiarenka młodzieżowa"










źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok