Radio Białystok | Wiadomości | Białystok: 70 poprawek do budżetu, sekundniki i naprotechnologia - sesja rady miasta

Białystok: 70 poprawek do budżetu, sekundniki i naprotechnologia - sesja rady miasta

14.12.2015, 06:20, akt. 06:20

70 poprawek do przyszłorocznego budżetu. Białostoccy radni spotkają się na ostatniej w tym roku sesji i ostatecznie zaplanują przyszłoroczny budżet miasta.

Radni z klubów: PO i Tadeusza Truskolaskiego zgłosili po kilka zmian - najwięcej - ponad 60 chcą wprowadzić radni PiS. Biorąc pod uwagę to, że w radzie miasta mają większość, to pewnie zrealizują swój plan.

Kosztem np. dotacji dla Opery i Filharmonii Podlaskiej, budowy Trasy Niepodległości, czy wydatków reprezentacyjnych prezydenta miasta chcą wprowadzić do projektu budżetu, m.in. rozbudowę sali gimnastycznej w XI LO, termomodernizację Zespołu Szkół Rolniczych, podwyżkę pensji w żłobkach, montaż sekundników na skrzyżowaniach objętych monitoringiem, modernizację ulic osiedlowych i budowę parkingów, a także program leczenia niepłodności z wykorzystaniem naprotechnologii.

Początek sesji białostockich radnych o 10-tej w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim (ul. Mickiewicza 3 ). (ew/koi)


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów Huawei




ZNAJDŹ NAS










II Festiwal Tkactwa "Podlaskie Sploty" w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska
KULTURA
26.04.2025, 09:51, akt. 13:16

Kulturalne propozycje na weekend










źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok