Radio Białystok | Wiadomości | Region: Przyducha powodem śniecia ryb w Broku

Region: Przyducha powodem śniecia ryb w Broku

6.08.2013, 13:43, akt. 13:43

Fot. Polskie Radio Białystok
Fot. Polskie Radio Białystok

Badania laboratoryjne wody z rzeki Brok potwierdziły, że powodem śnięcia ryb na kilkukilometrowym odcinku tej rzeki była przyducha.

Informację, że poniżej Wysokiego Mazowieckiego w kierunku Czyżewa na wodzie unoszą się dziesiątki martwych ryb łomżyńska delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska otrzymała tydzień temu. W pobranych próbkach wody stwierdzono wówczas minimalną ilość tlenu i skierowano je do dalszych badań.

Badania potwierdziły wcześniejsze przypuszczenia i wyjaśnienia pracowników wysokomazowieckiej oczyszczalni ścieków. "Wysoka temperatura powietrza zmniejszyła ilość tlenu w i tak niezbyt zasobnej w niego rzece, zaś dzieła spustoszenia dopełniły ścieki, które przetrzymywane były w osadniku na czas remontu oczyszczalni i tam zdążyły zgnić przed wypuszczeniem ich do rzeki" - wyjaśnił Rafał Bujko z WIOŚ w Łomży.

Przez ostatni tydzień Brok był monitorowany, ale przypadki śnięcia ryb już się nie powtórzyły. Pojedyncze przypadki martwych ryb zgłaszali jeszcze wędkarze z Czyżewa, jednak kontrola z gminy nie potwierdziła tych informacji. (ad/kjs)

Zobacz też:
Region: Śnięte ryby w Broku


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz



ZNAJDŹ NAS




Wiadukt w Suchowoli, 10.03.2025, fot. Marcin Gliński
REGION
10.03.2025, 14:38, akt. 14:43

Wiadukt koło Suchowoli już otwarty









źródło: stock.adobe.com
WAŻNE!
9.03.2025, 15:59, akt. 16:04

Uwaga! Groźny smog w powietrzu




Krzysztof Nowakowski, fot. Dorota Sokołowska
BIAŁYSTOK
9.03.2025, 07:43, akt. 08:15

Zmarł Krzysztof Nowakowski




Fotolia.com
BIAŁYSTOK
9.03.2025, 15:06, akt. 15:12

Ceny mieszkań lekko w dół





źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok