Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Amerykańska firma badawcza Pew Research Center zbadała jak religijni są ludzie przed czterdziestką i po czterdziestce w 108 państwach na całym świecie. Wniosek jest jednoznaczny - młodzi są mniej religijni niż starsi. Co ciekawe, liderem tego zestawienia jest Polska. Na pierwszym miejscu jesteśmy w dwóch kategoriach - udział w mszach co najmniej raz w tygodniu i w deklaracjach, że religia jest bardzo ważna, natomiast drugie miejsce w świecie zajmujemy w kategorii spadku częstości codziennej modlitwy. Z zestawienia wynika, że 55 procent Polaków po 40 roku życia uczestniczy w mszach, a wśród Polaków do 40-tki ten odsetek to 26 proc. W Wielki Czwartek pytamy o to czy i jak wierzymy.
Goście Doroty Sokołowskiej:
ksiądz Kamil Dąbrowski - dyrektor Białostockiej Szkoły Nowej Ewangelizacji
dr Bartosz Kuźniarz - filozof z Uniwersytetu w Białymstoku
Sławomir Kłopotowski - radca prawny Wspólnoty "Przyjaciele Oblubieńca"
Od lipca nie będzie już zakazu wjazdu do przygranicznych miejscowości w województwie podlaskim. Jak przez te miesiące zmieniła się rzeczywistość w przygranicznej strefie? Jakie wyzwania czekają teraz mieszkańców i samorządowców?
O prawie 1300 osób spadła liczba mieszkańców, najwięcej osób zameldowanych jest na Bojarach, a z roku na rok zwiększa się liczba samochodów elektrycznych. M.in. tego dowiadujemy się z "Raportu o stanie Miasta Białegostoku za 2021 rok".
Mija 99 dni od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Za naszą wschodnią granicą bez przerwy toczą się ciężkie walki. Wciąż ostrzeliwane są obiekty cywilne i giną niewinni ludzie. Na jakim etapie jest ten konflikt zbrojny? Jak w tym czasie wyglądała międzynarodowa pomoc?
Od kiedy i o ile więcej będą płacić mieszkańcy Białegostoku i gminy Wasilków za wodę i odprowadzanie ścieków?
Czytamy czy nie czytamy? I czy czytanie jest nam do czegoś potrzebne? Co musi się wydarzyć, żebyśmy zrozumieli, że przyszłość książki w Polsce jest fatalna? Jesteśmy w ogonie europejskich krajów, jeśli chodzi o statystyki czytelnictwa.
Z najnowszych danych Straży Granicznej wynika, że polsko-ukraińską granicę przekroczyło już ponad 3 mln 300 tysięcy osób. To głównie kobiety i dzieci. W Polsce dzięki różnym instytucjom, stowarzyszeniom, fundacjom, ale też dzięki indywidualnym osobom dostają pomoc.
Od niemal dwóch miesięcy na Ukrainie toczy się wojna wywołana przez Rosję. To pierwszy od wielu lat tak duży konflikt w tej części świata, tuż przy polskiej granicy. Co o tym myślą młodzi ludzie? Czy zmieniło to w jakiś sposób ich postrzeganie świata?
Przed maturzystami bardzo ważna decyzja, od której wiele zależy. Co zrobić, by jej nie żałować? Jak wybrać studia?
Pieniądze z budżetu państwa trafią na pomoc dla rolników. Komisja Europejska zgodziła się na dopłaty do nawozów.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz