Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Radek Budnicki, certyfikowany coach, pasjonat rozwoju osobistego i miłośnik leśnych wędrówek, od lat zgłębia tajniki ludzkiego umysłu i propaguje stoickie wartości. Znany jest też z inspirującego podcastu "Lepiej Teraz". Tym razem jako gość Miłki Malzahn dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami z korzystania z mocy natury.
W rozmowie znaleźć można proste, praktyczne porady: jak łączyć świat technologii z przestrzenią pełną tego, co naturalne, ale też i polecenia lekturowe, dla pragnących kompendium wiedzy o tym czym może stać się las w naszym życiu.
Tak wiele korzyści wyciągnąć możemy ze spacerowania po lesie, że każdy znajdzie coś, co będzie do niego pasowało idealnie. Korzystanie z natury to i efekt redukcji stresu dzięki obniżeniu poziomu kortyzolu i szansa na praktykowaniu uważności, to odcięcie od codziennych trosk i wiele, wiele innych benefitów.
Kontakt z naturą to nie tylko przyjemność, to także droga do mądrości i samorozwoju, albo po prostu - inspiracja do ciekawego życia będącego "w zgodzie z naturą".
Badania naukowe potwierdzają, że aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, w tym jazda na rowerze w naturalnym otoczeniu, ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne. Obniża poziom stresu, poprawia nastrój, a także wzmacnia układ odpornościowy.
Przez cały marzec w czyżewskim parku codziennie dyżuruje Julia Kotlarz ze swoim myszołowcem. Zadaniem jej i jej ptaka o imieniu Kiara jest przeganianie gawronów, aby te nie zakładały gniazd na parkowych drzewach.
Ekologia to szerokie pojęcie, obejmujące nie tylko ochronę gatunków i siedlisk, ale także nasze codzienne wybory i relacje ze światem. I właśnie w tym kontekście targi rękodzieła mogą odegrać niezwykle ważną rolę w edukacji ekologicznej.
W audycji w Zgodzie z Naturą wybierzemy się na spacer po Parku Sensorycznym w Suwałkach.
Wytwarzanie i korzystanie z tak zwanej zielonej energii cieszy się coraz większym zainteresowaniem także na terenach wiejskich.
Jakie czynniki wpływają na jakość miodu, jakie są największe zagrożenia dla pszczół w Polsce, jak możemy pomóc pszczołom przetrwać?
"W zgodzie z naturą" z wizytą w dwóch gospodarstwach ekologicznych wyspecjalizowanych w produkcji owoców aronii i ziół.
Sarny przechadzające się po osiedlowych alejkach, bobry spacerujące nad zalewem, gawrony na placach zabaw i w okolicach śmietników – to coraz częstszy widok w miastach. Czego dzikie zwierzęta szukają na zamieszkałych przez ludzi terenach? Z jakich powodów chcą być bliżej cywilizacji? Czy to one są u nas, czy to bardziej my wkraczamy i przejmujemy ich terytorium?
Choć Puszcza Białowieska wciąż nie jest skryta pod białą śnieżną kołderką, to żyjące tu organizmy funkcjonują już w trybie zimowym. I to jest naprawdę ciekawe. I dlatego dziś spotykamy się z kierownikiem Działu Naukowo-Edukacyjnego Białowieskiego Parku Nardowego Andrzejem Karczewskim.
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska