Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Rynek książek ilustrowanych o przyrodzie dla dzieci w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. W ostatnich latach zauważalne jest zwiększenie zainteresowania takimi pozycjami, co jest wynikiem wzrostu świadomości na temat ochrony środowiska i potrzeby edukacji ekologicznej od najmłodszych lat.
Rodzice i edukatorzy coraz częściej i coraz odważniej sięgają po tego typu publikacje, aby zaszczepić w dzieciach miłość do natury i poszerzyć ich wiedzę o świecie.
Badania czytelnictwa potwierdzają ten trend. Według Biblioteki Narodowej, książki popularnonaukowe dla dzieci, w tym te o tematyce przyrodniczej, cieszą się coraz większą popularnością.
Na rynku pojawia się coraz więcej różnorodnych pozycji – od klasycznych książek z ilustracjami, po interaktywne publikacje z elementami rozszerzonej rzeczywistości.
Co wpływa na popularność książek o przyrodzie?
Takie książki to doskonałe narzędzie edukacyjne, które pozwala dzieciom poznawać świat w przyjemny i angażujący sposób.
O tym właśnie porozmawiamy z autorką książki "W lesie" - Marią Dek.
Jest ilustratorką i autorką książek dla dzieci, wydawanych na całym świecie. A "W lesie" to specjalna pozycja, m.in. dlatego, że właśnie została książką roku Polskiej Sekcji IBBY. Ilustrowana opowieść została bardzo dobrze oceniona przez dzieci, rodziców i krytyków za swoje eleganckie, klimatyczne ilustracje i lekki styl retro. Sprawdzimy, w jaki sposób ta książka prowadzi prosto do natury. Zapraszam - Miłka Malzahn
Przez cały marzec w czyżewskim parku codziennie dyżuruje Julia Kotlarz ze swoim myszołowcem. Zadaniem jej i jej ptaka o imieniu Kiara jest przeganianie gawronów, aby te nie zakładały gniazd na parkowych drzewach.
Ekologia to szerokie pojęcie, obejmujące nie tylko ochronę gatunków i siedlisk, ale także nasze codzienne wybory i relacje ze światem. I właśnie w tym kontekście targi rękodzieła mogą odegrać niezwykle ważną rolę w edukacji ekologicznej.
W audycji w Zgodzie z Naturą wybierzemy się na spacer po Parku Sensorycznym w Suwałkach.
Miłka Malzahn rozmawia z Radkiem Budnickim, doświadczonym trenerem rozwoju osobistego i propagatorem życia w zgodzie z tym, co naturalne. Poruszany jest niezwykle istotny temat stresu, który w dzisiejszym dynamicznym świecie dotyka nas wszystkich.
Wytwarzanie i korzystanie z tak zwanej zielonej energii cieszy się coraz większym zainteresowaniem także na terenach wiejskich.
Jakie czynniki wpływają na jakość miodu, jakie są największe zagrożenia dla pszczół w Polsce, jak możemy pomóc pszczołom przetrwać?
"W zgodzie z naturą" z wizytą w dwóch gospodarstwach ekologicznych wyspecjalizowanych w produkcji owoców aronii i ziół.
Sarny przechadzające się po osiedlowych alejkach, bobry spacerujące nad zalewem, gawrony na placach zabaw i w okolicach śmietników – to coraz częstszy widok w miastach. Czego dzikie zwierzęta szukają na zamieszkałych przez ludzi terenach? Z jakich powodów chcą być bliżej cywilizacji? Czy to one są u nas, czy to bardziej my wkraczamy i przejmujemy ich terytorium?
Choć Puszcza Białowieska wciąż nie jest skryta pod białą śnieżną kołderką, to żyjące tu organizmy funkcjonują już w trybie zimowym. I to jest naprawdę ciekawe. I dlatego dziś spotykamy się z kierownikiem Działu Naukowo-Edukacyjnego Białowieskiego Parku Nardowego Andrzejem Karczewskim.
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska