Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Rynek książek ilustrowanych o przyrodzie dla dzieci w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. W ostatnich latach zauważalne jest zwiększenie zainteresowania takimi pozycjami, co jest wynikiem wzrostu świadomości na temat ochrony środowiska i potrzeby edukacji ekologicznej od najmłodszych lat.
Rodzice i edukatorzy coraz częściej i coraz odważniej sięgają po tego typu publikacje, aby zaszczepić w dzieciach miłość do natury i poszerzyć ich wiedzę o świecie.
Badania czytelnictwa potwierdzają ten trend. Według Biblioteki Narodowej, książki popularnonaukowe dla dzieci, w tym te o tematyce przyrodniczej, cieszą się coraz większą popularnością.
Na rynku pojawia się coraz więcej różnorodnych pozycji – od klasycznych książek z ilustracjami, po interaktywne publikacje z elementami rozszerzonej rzeczywistości.
Co wpływa na popularność książek o przyrodzie?
Takie książki to doskonałe narzędzie edukacyjne, które pozwala dzieciom poznawać świat w przyjemny i angażujący sposób.
O tym właśnie porozmawiamy z autorką książki "W lesie" - Marią Dek.
Jest ilustratorką i autorką książek dla dzieci, wydawanych na całym świecie. A "W lesie" to specjalna pozycja, m.in. dlatego, że właśnie została książką roku Polskiej Sekcji IBBY. Ilustrowana opowieść została bardzo dobrze oceniona przez dzieci, rodziców i krytyków za swoje eleganckie, klimatyczne ilustracje i lekki styl retro. Sprawdzimy, w jaki sposób ta książka prowadzi prosto do natury. Zapraszam - Miłka Malzahn
Inspirowane pięknem przyrody, mandale są nie tylko dziełami sztuki, ale także potężnymi narzędziami do rozwoju osobistego. Wraz z Magdaleną Sokołowską odkrywamy jak połączyć siłę natury z własną kreatywnością.
Znaczący wkład w społeczno-kulturalny krajobraz naszych wsi w ostatnich latach wnoszą koła gospodyń wiejskich (KGW). Dowiemy się, jak działają takie organizacje w gminach Bielsk Podlaski, Wyszki i Boćki.
Dr Tadeusz Oleszczuk to fenomen w świecie mediów społecznościowych, którego popularność przekłada się na świadomość zdrowotną słuchaczy. Jego profil przyciąga tysiące, a jego publikacje otwierają oczy na wiele aspektów zdrowego życia.
Kiedy późną jesienią opadną już liście z drzew, a temperatura zbliża się do zera - nie mamy ochoty i motywacji na wychodzenie z domu.
Jesień ma swoje uroki, ale też ciemne strony, takie jak przeziębienia. W różnych zakątkach świata ludzie od wieków szukają najlepszych sposobów na radzenie sobie z tymi przypadłościami.
Wszystkie tereny zielone - ogrody, sady, działki - przed zimą trzeba przygotować do sezonu zimowego. Zebrać plony, usunąć zbędne pozostałości roślin, a samą ziemię przygotować do zimowego odpoczynku.
Czy można być bliżej natury, gdy mieszkamy w mieście? Chociaż w naszych aglomeracjach mamy wygodną przestrzeń życiową umożliwiającą rozwój zawodowy, dostęp do kultury, sztuki i edukacji, a także rozwiniętą infrastrukturę, to natura daje nam to co najcenniejsze.
Czy jest możliwa zgoda z naturą? Czy my, ludzkość jesteśmy bardziej otwarci na naturę, bardziej świadomi tego, co się dzieje?
O ekologii w rolnictwie mówi się bardzo dużo. Stosuje się w niej metody upraw, których celem jest produkcja żywności przy zastosowaniu naturalnych substancji i procesów. W praktyce produkty organicznego rolnictwa są jednak trudno dostępne, szczególnie w mniejszych ośrodkach.
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska