Mandale - Sztuka Natury

20 grudnia 2024

Magdalena Sokołowska, źródło: prywatne archiwum
Magdalena Sokołowska, źródło: prywatne archiwum



0:00
0:00
Mandale - Sztuka Natury | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Malowanie mandal potrafi człowieka uspokoić i naładować niezbędną energią. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ mandale nie zostały stworzone tylko po to, by cieszyć oko. Ich znaczenie jest znacznie głębsze.

Miłka Malzahn rozmawia z Magdaleną Sokołowską o naturze i malowaniu mandali. Rozmówczyni jest pedagogiem specjalnym, grafikiem oraz kulturoznawcą. Ukończyła Liceum Plastyczne i posiada wieloletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej w przedszkolach oraz przedszkolu leśnym. Jest trenerem Sensoplastyki II stopnia oraz Trenerem Kreatywnego Rozwoju, a także absolwentką Forest School Center.

Tworzy osobiste mandale, dopasowane do charakteru oraz potrzeb danej osoby. Prowadzi twórcze spotkania dla kobiet, wspierając uczestniczki w drodze do poznania własnych potrzeb i realizacji marzeń.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Plany urządzania wsi


Wyznaczenie terenów przeznaczonych wyłącznie na produkcję rolniczą w gminie - taki nowy obowiązek chce nałożyć na gminy resort rolnictwa. Ma to zapobiegać w przyszłości konfliktom społecznym między rolnikami i nowymi mieszkańcami wsi.



Edukacja leśna poprzez książki dla dzieci


Rynek książek ilustrowanych o przyrodzie dla dzieci w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. W ostatnich latach zauważalne jest zwiększenie zainteresowania takimi pozycjami, co jest wynikiem wzrostu świadomości na temat ochrony środowiska i potrzeby edukacji ekologicznej od najmłodszych lat.



Koła gospodyń wiejskich


Znaczący wkład w społeczno-kulturalny krajobraz naszych wsi w ostatnich latach wnoszą koła gospodyń wiejskich (KGW). Dowiemy się, jak działają takie organizacje w gminach Bielsk Podlaski, Wyszki i Boćki.



Dr Tadeusz Oleszczuk poleca każdemu kontakt z naturą


Dr Tadeusz Oleszczuk to fenomen w świecie mediów społecznościowych, którego popularność przekłada się na świadomość zdrowotną słuchaczy. Jego profil przyciąga tysiące, a jego publikacje otwierają oczy na wiele aspektów zdrowego życia.



Jesienna odsłona Suwalskiego Parku Krajobrazowego


Kiedy późną jesienią opadną już liście z drzew, a temperatura zbliża się do zera - nie mamy ochoty i motywacji na wychodzenie z domu.



Domowe sposoby na przeziębienie


Jesień ma swoje uroki, ale też ciemne strony, takie jak przeziębienia. W różnych zakątkach świata ludzie od wieków szukają najlepszych sposobów na radzenie sobie z tymi przypadłościami.



Jak przygotować rośliny do nadchodzącej zimy?


Wszystkie tereny zielone - ogrody, sady, działki - przed zimą trzeba przygotować do sezonu zimowego. Zebrać plony, usunąć zbędne pozostałości roślin, a samą ziemię przygotować do zimowego odpoczynku.



Czy można być bliżej natury, mieszkając w mieście?


Czy można być bliżej natury, gdy mieszkamy w mieście? Chociaż w naszych aglomeracjach mamy wygodną przestrzeń życiową umożliwiającą rozwój zawodowy, dostęp do kultury, sztuki i edukacji, a także rozwiniętą infrastrukturę, to natura daje nam to co najcenniejsze.



Czy jest możliwa zgoda z naturą? Ludzka zgoda?


Czy jest możliwa zgoda z naturą? Czy my, ludzkość jesteśmy bardziej otwarci na naturę, bardziej świadomi tego, co się dzieje?




 
 

Prowadzący:

Anna Auron-Wasilewska
Adam Dąbrowski
Iza Kosakowska
Miłka Malzahn
Eugeniusz Ryżyk
Areta Topornicka



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok