20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół

26 maja 2024

źródło: Nadleśnictwo Supraśl
źródło: Nadleśnictwo Supraśl



0:00
0:00
20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

20 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Pszczół, który ma na celu przypomnieć wszystkim, jak ogromne znaczenie dla ekosystemu mają pszczoły.

To naprawdę niezastąpione bohaterki ekosystemu. Karol Kowalczuk, nauczyciel akademicki, specjalista od edukacji multimedialnej prowadzi własną pasiekę i zna pszczele obyczaje bardzo dobrze. Ta wiedza zaś prowadzi nie tylko do ula, ale buduje zrozumienie większej części natury jaką współtworzymy z pszczołami. 


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Mandale - Sztuka Natury


Inspirowane pięknem przyrody, mandale są nie tylko dziełami sztuki, ale także potężnymi narzędziami do rozwoju osobistego. Wraz z Magdaleną Sokołowską odkrywamy jak połączyć siłę natury z własną kreatywnością.



Koła gospodyń wiejskich


Znaczący wkład w społeczno-kulturalny krajobraz naszych wsi w ostatnich latach wnoszą koła gospodyń wiejskich (KGW). Dowiemy się, jak działają takie organizacje w gminach Bielsk Podlaski, Wyszki i Boćki.



Dr Tadeusz Oleszczuk poleca każdemu kontakt z naturą


Dr Tadeusz Oleszczuk to fenomen w świecie mediów społecznościowych, którego popularność przekłada się na świadomość zdrowotną słuchaczy. Jego profil przyciąga tysiące, a jego publikacje otwierają oczy na wiele aspektów zdrowego życia.



Jesienna odsłona Suwalskiego Parku Krajobrazowego


Kiedy późną jesienią opadną już liście z drzew, a temperatura zbliża się do zera - nie mamy ochoty i motywacji na wychodzenie z domu.



Domowe sposoby na przeziębienie


Jesień ma swoje uroki, ale też ciemne strony, takie jak przeziębienia. W różnych zakątkach świata ludzie od wieków szukają najlepszych sposobów na radzenie sobie z tymi przypadłościami.



Jak przygotować rośliny do nadchodzącej zimy?


Wszystkie tereny zielone - ogrody, sady, działki - przed zimą trzeba przygotować do sezonu zimowego. Zebrać plony, usunąć zbędne pozostałości roślin, a samą ziemię przygotować do zimowego odpoczynku.



Czy można być bliżej natury, mieszkając w mieście?


Czy można być bliżej natury, gdy mieszkamy w mieście? Chociaż w naszych aglomeracjach mamy wygodną przestrzeń życiową umożliwiającą rozwój zawodowy, dostęp do kultury, sztuki i edukacji, a także rozwiniętą infrastrukturę, to natura daje nam to co najcenniejsze.



Czy jest możliwa zgoda z naturą? Ludzka zgoda?


Czy jest możliwa zgoda z naturą? Czy my, ludzkość jesteśmy bardziej otwarci na naturę, bardziej świadomi tego, co się dzieje?



Ekologia w rolnictwie


O ekologii w rolnictwie mówi się bardzo dużo. Stosuje się w niej metody upraw, których celem jest produkcja żywności przy zastosowaniu naturalnych substancji i procesów. W praktyce produkty organicznego rolnictwa są jednak trudno dostępne, szczególnie w mniejszych ośrodkach.




 
 

Prowadzący:

Anna Auron-Wasilewska
Adam Dąbrowski
Iza Kosakowska
Miłka Malzahn
Eugeniusz Ryżyk
Areta Topornicka



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok