Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Różnego rodzaju targi ekologiczne, festiwale, fora, kongresy, spotkania, wydarzenia, prelekcje i webinary, organizowane przez różne firmy, instytucje, organizacje, fundacje i stowarzyszenia zdobywają coraz większą popularność. My się tu nie dziwimy, kibicujemy każdej formie zbliżania nas do natury.
Na Podlasiu obserwujemy także rozwój inicjatyw ekologicznych, które jednoczą lokalną społeczność i zachęcają do propagowania ekologii, tym bardziej że Podlaskie jest jednym z pierwszych województw posiadających certyfikat ekologiczny. A znaczną część upraw ekologicznych u nas stanowią warzywa oraz owoce, na które jest naprawdę spore zapotrzebowanie, w wersji bio rzecz jasna.
Skoro takie dobra istnieją, warto wiedzieć, jak i gdzie je można nabyć. Temu także służą ekologiczne wydarzenia, niektóre zadomowiły się u nas na dłużej i mają swoje odsłony cykliczne.
Takie targi mogą być źródłem inspiracji dla odwiedzających. Łatwo zacząć taką eko-przygodę od skierowania swoich kroków na spotkania dotyczące natury. W ten sposób można się uwrażliwić na tematykę, zacząć zmianę nawyków, a do tego jest szansa spróbowania nowych rzeczy, smaków, rozwiązań i podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.
W programie kierujemy się w stronę 4. edycji EkoLove - Targów Rzeczy Naturalnych. Miłce Malzahn o wydarzeniu i nie tylko opowiada Agnieszka Mitroszewska - współorganizatorka targów.
Jesień ma swoje uroki, ale też ciemne strony, takie jak przeziębienia. W różnych zakątkach świata ludzie od wieków szukają najlepszych sposobów na radzenie sobie z tymi przypadłościami.
Wszystkie tereny zielone - ogrody, sady, działki - przed zimą trzeba przygotować do sezonu zimowego. Zebrać plony, usunąć zbędne pozostałości roślin, a samą ziemię przygotować do zimowego odpoczynku.
Czy można być bliżej natury, gdy mieszkamy w mieście? Chociaż w naszych aglomeracjach mamy wygodną przestrzeń życiową umożliwiającą rozwój zawodowy, dostęp do kultury, sztuki i edukacji, a także rozwiniętą infrastrukturę, to natura daje nam to co najcenniejsze.
Czy jest możliwa zgoda z naturą? Czy my, ludzkość jesteśmy bardziej otwarci na naturę, bardziej świadomi tego, co się dzieje?
O ekologii w rolnictwie mówi się bardzo dużo. Stosuje się w niej metody upraw, których celem jest produkcja żywności przy zastosowaniu naturalnych substancji i procesów. W praktyce produkty organicznego rolnictwa są jednak trudno dostępne, szczególnie w mniejszych ośrodkach.
Jak syberyjska przyroda, w tym wieczna zmarzlina i torfowiska borealne, reagują na dynamicznie zachodzące zmiany klimatyczne? Na te i inne pytania odpowiada prof. Mariusz Lamentowicz z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Polskie Towarzystwo Kąpieli Leśnych jasno określa czym te kąpiele nie są, bo to nie filozofia, psychoterapia, sport, praktyka duchowa, czy spacer przyrodniczy dla rozpoznawania gatunków fauny czy flory. A zatem czym takie kąpiele leśne są?
Aktywności na świeżym powietrzu, takie jak spacery, bieganie czy jazda na rowerze, przyczyniają się do poprawy kondycji fizycznej i ogólnego zdrowia.
23. Międzynarodowe Forum Społeczności Mleczarskiej, które 4. i 5. września odbyło się w Białymstoku, zgromadziło ponad 150 uczestników. Byli wśród nich przedstawiciele organizacji rolniczych i branżowych, eksperci, naukowcy, ale także goście z zagranicy.
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska