Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Wilki od zawsze przykuwały uwagę i wzbudzały wiele emocji. Dla niektórych spotkanie tych tajemniczych i intrygujących drapieżników byłoby spełnieniem marzeń, dla innych wiązałoby się z ogromnym strachem.
Tak naprawdę nic w tym dziwnego, bo mitów dotyczących wilków jest bardzo wiele - w Internecie możemy natknąć się na informacje m.in. o tym, że wilki atakują ludzi, nie boją się ich i wręcz czają się na nas na każdym kroku.
Czy wilki naprawdę tylko czekają na okazję, by nas zaatakować? Jak zrozumieć ten gatunek i zacząć żyć z nim w zgodzie?
Goście Marceliny Markowskiej:
- prof. Rafał Kowalczyk i prof. Krzysztof Schmidt z Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży
Jakie czynniki wpływają na jakość miodu, jakie są największe zagrożenia dla pszczół w Polsce, jak możemy pomóc pszczołom przetrwać?
"W zgodzie z naturą" z wizytą w dwóch gospodarstwach ekologicznych wyspecjalizowanych w produkcji owoców aronii i ziół.
Sarny przechadzające się po osiedlowych alejkach, bobry spacerujące nad zalewem, gawrony na placach zabaw i w okolicach śmietników – to coraz częstszy widok w miastach. Czego dzikie zwierzęta szukają na zamieszkałych przez ludzi terenach? Z jakich powodów chcą być bliżej cywilizacji? Czy to one są u nas, czy to bardziej my wkraczamy i przejmujemy ich terytorium?
Choć Puszcza Białowieska wciąż nie jest skryta pod białą śnieżną kołderką, to żyjące tu organizmy funkcjonują już w trybie zimowym. I to jest naprawdę ciekawe. I dlatego dziś spotykamy się z kierownikiem Działu Naukowo-Edukacyjnego Białowieskiego Parku Nardowego Andrzejem Karczewskim.
Wyznaczenie terenów przeznaczonych wyłącznie na produkcję rolniczą w gminie - taki nowy obowiązek chce nałożyć na gminy resort rolnictwa. Ma to zapobiegać w przyszłości konfliktom społecznym między rolnikami i nowymi mieszkańcami wsi.
Rynek książek ilustrowanych o przyrodzie dla dzieci w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. W ostatnich latach zauważalne jest zwiększenie zainteresowania takimi pozycjami, co jest wynikiem wzrostu świadomości na temat ochrony środowiska i potrzeby edukacji ekologicznej od najmłodszych lat.
Inspirowane pięknem przyrody, mandale są nie tylko dziełami sztuki, ale także potężnymi narzędziami do rozwoju osobistego. Wraz z Magdaleną Sokołowską odkrywamy jak połączyć siłę natury z własną kreatywnością.
Znaczący wkład w społeczno-kulturalny krajobraz naszych wsi w ostatnich latach wnoszą koła gospodyń wiejskich (KGW). Dowiemy się, jak działają takie organizacje w gminach Bielsk Podlaski, Wyszki i Boćki.
Dr Tadeusz Oleszczuk to fenomen w świecie mediów społecznościowych, którego popularność przekłada się na świadomość zdrowotną słuchaczy. Jego profil przyciąga tysiące, a jego publikacje otwierają oczy na wiele aspektów zdrowego życia.
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska