Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Przed świętami Bożego Narodzenia cyberoszuści nie odpuszczają. Wręcz przeciwnie, ich działania są nasilone - osobom kupującym prezenty próbują sprzedawać trefny towar, wyłudzać dane osobowe albo oferować produkty... których nie ma.
W okresie przedświątecznym powinniśmy szczególnie zachować czujność w sieci i co najważniejsze - ostrzegać naszych bliskich o zagrożeniach czyhających w Internecie.
Każda nasza aktywność na portalach społecznościowych zostawia cyfrowy, a to może się wiązać ze zjawiskiem doxingu.
Chociaż święta wielkanocne nie kojarzą się z robieniem prezentów tak jak Boże Narodzenie, to specjaliści i tak obserwują teraz większą liczbę zakupów w sieci. Na co zwrócić uwagę przy transakcjach w Internecie? Jak rozpoznać fałszywy sklep i jak nie dać się oszukać?
Cyberprzestępcy chętnie tworzą fałszywe strony banków, serwisów internetowych i urzędów - m.in. skarbówki. Często tym sposobem próbują wyłudzić dane osobowe.
Podlascy policjanci przypominają, że inwestowanie w Internecie wiąże się z ryzykiem.
Hakerzy mają różne narzędzia, którymi mogą zainfekować nasze komputery. Jednym z nich jest ransomware.
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości w Białymstoku odnotowało kolejne przypadki usiłowania oszustwa poprzez rozesłanie do firm w całym kraju fałszywych e-maili. Chodziło o uregulowanie wystawionej faktury, która dołączona była do wiadomości.
W cyklu "W sieci zagrożeń" mówiliśmy już o wielu obcobrzmiących zjawiskach związanych z cyberprzestępstwami. Tym razem poruszymy temat sextortion.
Portale społecznościowe to idealne platformy do wymiany poglądów, rozmów czy chwalenia się zdjęciami z wakacji. Ale to również miejsca z których chętnie korzystają cyberprzestępcy.
Luty, marzec i kwiecień to czas, w którym rozliczamy się z podatku. Większość robi to przez internet. Do skorzystania z usługi Twój E-Pit zachęca Krajowa Administracja Skarbowa.
Prowadzący:
Marcin Gliński