Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Na portalach społecznościowych pełno jest ogłoszeń firmowanych przez znane osoby i zachęcające do inwestowania np. w akcje znanych firm paliwowych czy kryptowaluty.
Na co powinniśmy zwrócić uwagę jeśli nie chcemy paść ofiarami przestępców? Czy powinniśmy w ogóle instalować jakiekolwiek oprogramowanie na swoich sprzętach?
Grzegorz Pilat rozmawia o tym z rzecznikiem podlaskich policjantów podinsp. Tomaszem Krupą.
Audycja powstała w ramach koalicji na rzecz e-bezpieczeństwa mieszkańców województwa podlaskiego zainicjowanej przez wojewodę podlaskiego.
Specjaliści ostrzegają, że już wkrótce oszuści będą wykorzystywali wizerunki naszych bliskich, aby okraść nas z naszych oszczędności. Zagrożone są też osoby inwestujące w sieci. To skutki wykorzystywania sztucznej inteligencji.
Cyberprzestępcy szukają nowych form oszustwa. Znane są już próby wyłudzenia kodów blik, przejmowania haseł do naszych kont czy podszywania się pod znane instytucje. Ale ostatnimi czasy pojawiło się zjawisko ghost scamu.
W audycji "W Sieci Zagrożeń" ostrzegamy przed cyberprzestępcami podającymi się za inne osoby. Chodzi o tzw. "oszustwa nigeryjskie".
Branża ochrony zdrowia, obok sektora bankowego i administracji publicznej, jest szczególnie narażona na ataki hakerskie.
Coraz popularniejsza staje się nowa forma cyfrowego oszustwa - quishing.
Sztuczna inteligencja może ułatwić życie, ale może też wprowadzać w błąd i nieść wiele zagrożeń, np. przy nieprawidłowym użyciu technologii deepfake.
Jak nie dać się nabrać na fałszywą zbiórkę w Internecie? O tym w kolejnym materiale z cyklu "W sieci zagrożeń".
Czasami znajomi, np. na Facebooku, zwracają się do nas z prośbą o drobną pożyczkę i udostępnienie kodu BLIK. Często taka rozmowa zaczyna się od informacji: "Zapomniałem portfela. Czy możesz pożyczyć mi trochę pieniędzy? Muszę zapłacić za zakupy. Jak wrócę do domu, to ci oddam".
Cyberprzestępcy próbują kusić użytkowników Internetu na różne sposoby. Często proponują inwestycje, które gwarantują szybki i łatwy zarobek. M.in. podlascy policjanci co jakiś czas informują o ofiarach takich oszustów, które straciły kilka tysięcy złotych próbując się dorobić.
Prowadzący:
Marcin Gliński