Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Czasami znajomi, np. na Facebooku, zwracają się do nas z prośbą o drobną pożyczkę i udostępnienie kodu BLIK. Często taka rozmowa zaczyna się od informacji: "Zapomniałem portfela. Czy możesz pożyczyć mi trochę pieniędzy? Muszę zapłacić za zakupy. Jak wrócę do domu, to ci oddam". Chcąc pomóc, przekazujemy kody BLIK, autoryzujemy je np. w swoich aplikacjach bankowych i przesyłamy pieniądze.
Później niestety okazuje się, że znajomy nawet do nas nie pisał, a przelew trafił do przestępców podszywających się pod znane nam osoby. To jedno z najpopularniejszych oszustw w Internecie, tzw. oszustwo na kod BLIK.
Jak się przed nim uchronić? Na co powinniśmy uważać? Z rzecznikiem podlaskich policjantów podinsp. Tomaszem Krupą rozmawia Grzegorz Pilat.
W audycji "W Sieci Zagrożeń" ostrzegamy przed cyberprzestępcami podającymi się za inne osoby. Chodzi o tzw. "oszustwa nigeryjskie".
Branża ochrony zdrowia, obok sektora bankowego i administracji publicznej, jest szczególnie narażona na ataki hakerskie.
Coraz popularniejsza staje się nowa forma cyfrowego oszustwa - quishing.
Sztuczna inteligencja może ułatwić życie, ale może też wprowadzać w błąd i nieść wiele zagrożeń, np. przy nieprawidłowym użyciu technologii deepfake.
To jedno z najpopularniejszych internetowych oszustw w trakcie których ofiary tracą oszczędności całego życia. Oszustwo na zdalny pulpit nierozerwalnie połączone jest z instalowaniem na komputerze lub smartfonie oprogramowania do zdalnej obsługi sprzętu.
Jak nie dać się nabrać na fałszywą zbiórkę w Internecie? O tym w kolejnym materiale z cyklu "W sieci zagrożeń".
Cyberprzestępcy próbują kusić użytkowników Internetu na różne sposoby. Często proponują inwestycje, które gwarantują szybki i łatwy zarobek. M.in. podlascy policjanci co jakiś czas informują o ofiarach takich oszustów, które straciły kilka tysięcy złotych próbując się dorobić.
Nie ma miesiąca, w którym podlascy policjanci nie dostaliby zgłoszenia o oszustwie przy sprzedaży lub zakupie rzeczy na portalach aukcyjnych. Straty wahają się od kilkuset do nawet kilkudziesięciu złotych.
Czym jest phishing? I jak się przed nim bronić?
Prowadzący:
Marcin Gliński