Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
W Uchu na świat kierunek Tanzania i przygoda, która rozpoczęła się od podróży na Zanzibar. Białostocka pisarka i podróżniczka Ewa Zwierzyńska chce pomóc i namówić innych do wsparcia jednej z rodzin Masajskich, którą poznała podczas swojej wyprawy do Tanzanii.
Masajowie to plemię pasterskie, które od tysięcy lat utrzymuje się z krów. Szansę na całkowitą samodzielność finansową rodziny daje posiadanie własnego stada. To wystarcza, by zaspokoić ich podstawowe potrzeby: jedzenie, ubranie, posłanie dzieci do szkół, bez proszenia o pomoc.
Rodzina, którą poznała autorka m.in. "Podlaskiej mozaiki", nie z własnej winy, straciła wszystkie krowy. A krowy to dla Masajów to pokarm, waluta i sposób życia. Krowy są całym ich światem. Żyją z krowami i dzięki krowom.
W "Uchu na świat" poznajemy historię rodziny Weri i Masajów.
Emilia Andrzejewska, autorka projektu Borki 33 niedawno wróciła z Kairu. Jako doświadczona podróżniczka nie poruszała się po przewidywalnych turystycznych trasach i dlatego trafiła do kairskiego miasta w mieście: Garbage City.
Według Ewangelii Św. Łukasza Jezus urodził się w maleńkiej miejscowości Betlejem, a wśród zielonych wzgórz Nazaretu, nad wodami Jeziora Galilejskiego spędzał swoje dzieciństwo. Jak dzisiaj wyglądają te rejony? Co możemy zobaczyć i zwiedzić? W świątecznym Uchu na świat ks. Radosław Kimsza jest naszym przewodnikiem po miejscach, w których żył Jezus.
Wieczne Miasto kojarzy się z gorącym słońcem i tłumami turystów. A co, jeśli powiemy, że Rzym zimą ma swój niepowtarzalny urok?
Przewodnik rumuński Michał L. Morar to niesamowity gawędziarz, który chętnie opowiada o mitach i legendach związanych z rumuńskimi atrakcjami turystycznymi. Przypomina też o najpiękniejszych trasach w swoim kraju, o niedogodnościach i o plusach wprawy poza sezonem.
W Uchu na świat Wenezuela, którą odkrywamy z podróżniczką Moniką Filipuk-Obałek. To kraj, który nie należy do najpopularniejszych kierunków turystycznych. A sytuacji tej nie poprawia niestabilna sytuacja polityczna kraju, który od lat jest rozdarty.
Naprawdę warto sprawdzić szlak sokólskich wiatraków! Te niespotykane nigdzie indziej młyny już znikają już z naszego krajobrazu. Najbardziej charakterystycznym elementem sokólskiego wiatraka jest zwieńczony metalowym pierścieniem kamienny walec, które jest do połowy schowany w ziemi.
W Uchu na świat odwiedzamy Rapa Nui, czyli Wyspę Wielkanocną, wspólnie z Ewą Wilczyńską-Saj - podróżniczką, która w ciągu ostatnich 12 lat odwiedziła ponad 50 krajów na 6 kontynentach, odbyła dwie podróże dookoła świata.
Afryka jest chyba najszybciej zmieniającym się kontynentem, w którym Sudan Południowy wykształcił się jako najmłodsze państwo świata. Nie jest to państwo tłumnie odwiedzane przez turystów, w zasadzie trafia ich tam niewielu.
Jeśli ktoś marzy o krainie inkaskich zabytków, wysokich na 6 tysięcy metrów gór, uśmiechniętych alpak i kultury, która zachwyca swoim kolorytem - to zalecamy wyprawę do Peru!
Prowadzący:
Olga Gordiejew