Vanem przez Alpy

29 września 2024

Piotr Doliński, 28.09.2024, fot. Tomasz Kleszczewski
Piotr Doliński, 28.09.2024, fot. Tomasz Kleszczewski



0:00
0:00
Vanem przez Alpy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Razem odkryjemy pełną przygód Słowenię. Przeżyjemy ekscytujący rafting na rzece Soča. Spływ po burzliwych rzekach na wielkiej pontonowej gumowej łodzi to i frajda, i wyzwanie.

Zafundujemy sobie jedną z głównych adrenalinowych atrakcji - tyrolkę, czyli jazdę po linie z prędkością przekraczającą 60 km/h. Możemy zmierzyć się z otchłanią Alp Julijskich. I chociaż pierwszy skok wywołuje sporo emocji, będziemy chcieć więcej, kiedy tylko poczujemy, jak wspaniale jest latać.

Potem ruszymy na szlak włoskich Dolomitów i wypoczniemy nad jeziorem Como, które wcina się głęboko w Alpy, a otaczające je szczyty mogą zachwycać. Kąpiel w jeziorze jest dozwolona. 

Na koniec wyprawy alpejskiej odkryjemy Szwajcarię. Zielone łąki wśród ośnieżonych szczytów robią wrażenie, podobnie jak spacery po lodowcu i samotne wycieczki po wysokogórskich szlakach. Dowiemy się jak unikać miejsc, w których tłoczą się turyści i dlaczego warto czytać sms-y od operatorów telefonicznych po przekroczeniu granicy.  


Przeczytaj, zanim skomentujesz

O wyzwaniu, jakim jest Camino de Santiago


Katarzyna i Sławomir Andryszewscy spędzają od czterech lat wakacje na sporym wysiłku. Szlak Camino de Santiago, znany również jako Droga św. Jakuba to to historyczna pielgrzymka prowadząca do katedry w Santiago de Compostela w północno-zachodniej Hiszpanii.



Szlak turystyczno-kulturalny Via Transilvanica. Poznajemy różnorodność etniczną i kulturową Rumunii


Via Transilvanica to projekt stworzony przez Stowarzyszenie Tășuleasa Social oraz ponad 10 tysięcy wolontariuszy. Przedstawia 1400-kilometrową trasę turystyczno-kulturową, która przecina Rumunię z północy na południe i przechodzi przez siedem wyjątkowych obszarów etnograficznych, podkreślając etniczną i kulturową różnorodność Rumunii.



Dlaczego warto odwiedzić las?


Zachęcamy do wypraw do lasu.



Jak czerpać z podróży prawdziwą przyjemność?


W Uchu na świat tym razem bez konkretnego celu, a raczej bez precyzyjnie wyznaczonego miejsca na mapie, bo cel jest: to mądra i uważna turystyka.



Kultura Islandii


Ucho na świat wyląduje dzisiaj w Islandii. Będziemy przyglądać się temu miejscu od strony oczywiście przyrodniczej, ale też popatrzymy na magię tego miejsca od strony kulturowej.



Santorini


W Uchu na świat odwiedzamy Santorini - wulkaniczną wyspę na Morzu Egejskim, tworzącą z kilkoma mniejszymi wyspami niewielki archipelag o tej samej nazwie, będący częścią greckiego archipelagu Cyklad.



Labirynt w Białowieży


W Uchu na świat zapraszam do nie tak odległej krainy Ogrodu "Labirynt w Białowieży".



Chiny


Współczesne Chiny dawno przestały być jedynie „fabryką świata” z przysłowiowymi, wątpliwej jakości produktami „Made in China”. Jak wygląda zaawansowane technologicznie państwo aspirujące do miana globalnego mocarstwa? Czemu warto poznać Chiny? Od jakich miejsc warto rozpocząć turystyczne odkrywanie tego kraju?



O życiu wśród rzymian - osobisty przewodnik


Barbara Kamińska od wielu lat oprowadza turystów po Wiecznym Mieście, sama o nim mówi tak: "Tutaj spóźniają się wszyscy i nikt nie przeprasza, a informuje tylko o lekkim przesunięciu. Pociągi i metro tak właśnie działają i nic z tym zrobić nie można. Kiedy turyści pytają mnie o rozkład jazdy i o najlepszą aplikację do komunikacji publicznej radzę im, aby się nieco...




 
 

Prowadzący:

Olga Gordiejew
Miłka Malzahn



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok