Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Według Ewangelii Św. Łukasza Jezus urodził się w maleńkiej miejscowości Betlejem, a wśród zielonych wzgórz Nazaretu, nad wodami Jeziora Galilejskiego spędzał swoje dzieciństwo. Jak dzisiaj wyglądają te rejony? Co możemy zobaczyć i zwiedzić? W świątecznym Uchu na świat ks. Radosław Kimsza jest naszym przewodnikiem po miejscach, w których żył Jezus.
Będziemy w Betlejem w Kościele Narodzenia Pańskiego z najczęściej odwiedzaną przez pielgrzymów Grotą Narodzenia. Aby dostać się do tej części kościoła, turyści czekają w długiej koleje jeszcze przed jego otwarciem. Pierwsze wejście oznajmia rozlegający się w mieście dźwięk dzwonów. Kościół Narodzenia uważany jest za jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich.
Odwiedzimy też Kościół Świętej Katarzyny, który zdobią piękne krużganki, a pośrodku jednego z nich stoi Figura Świętego Hieronima, jednego z największych uczonych Starożytności, który zajął się m.in. przekładem Biblii z języka hebrajskiego i greckiego na łacinę. Dotrzemy też do Groty Mlecznej, gdzie jak głosi legenda, Maryja zatrzymała się w drodze, by nakarmić płaczące Dzieciątko. Kiedy karmiła Jezusa, kilka kropel mleka upadło na ziemię i dlatego grota przybrała mleczny kolor.
Będziemy też na Polu pasterzy i w Nazarecie - miejscu zwiastowana Maryi Dobrej Nowiny jak i dorastania Jezusa. Wizytówką tego miejsca jest Bazylika Zwiastowania z freskami, na których odnajdziemy narodowe wyobrażenia Maryi... a w sąsiedztwie mieści się Kościół św. Józefa, w którego podziemiach znajdziemy symboliczną grotę - piwnicę, która miała należeć do domu Świętego Józefa. Kościół zdobią malowidła ścienne przedstawiające Święta Rodzinę.
W Uchu na świat odwiedzamy Rapa Nui, czyli Wyspę Wielkanocną, wspólnie z Ewą Wilczyńską-Saj - podróżniczką, która w ciągu ostatnich 12 lat odwiedziła ponad 50 krajów na 6 kontynentach, odbyła dwie podróże dookoła świata.
Radżastan, wypełniony wspaniałymi zabytkami, to niezwykle kuszący kierunek.
Olga Gordiejew zaprasza do rozmowy Grzegorza Kuczyńskiego, prezesa Fundacji Białystok Biega, który Sewillę odwiedził, by wziąć tam udział w maratonie. W audycji opowiada, czym urzekło go to miasto w południowej Hiszpanii, stolica regionu Andaluzja, czwarte co do wielkości miasto Hiszpanii.
Miłka Malzhan zaprasza do rozmowy Tomka Pienickiego - fotografa świata i nie tylko, posiadającego bogate doświadczenie w podróżowaniu. Przez 5 lat mieszkał w Chinach i czterokrotnie odwiedził Indie oraz inne, nie mniej interesujące kraje.
W Uchu na świat Rowerodzinka. Rafał, Joanna, Eliasz i Agatka pochodzą z Podlasia i przejechali na rowerach ponad 4 tysiące kilometrów!
Anna Kazimierczuk, na co dzień pracująca w ośrodku kultury w Czyżewie i działająca w Stowarzyszeniu Kulturalnym Ziemi Czyżewskiej, w międzyczasie spełnia swoje marzenia o podróżach do dalekich krajów.
W "Uchu na świat" Zofia Piłasiewicz - pisarka i fotografka związaną z Puszczą Augustowską, autorka m.in. książki "Ślad tygrysicy". Podążając literackim tropem, wybierzemy się w stronę syberyjskiej tajgi. Odkryjemy dzikie obszary pełne surowego piękna i nieokiełznanej przyrody.
Tym razem przenosimy się do serca Azji, do fascynującego Seulu, stolicy Korei Południowej. Małgorzata Adamowicz-Nosowska, prezeska Fundacji Przyjaciół Korei Południowej, prawdziwa pasjonatka tego niezwykłego kraju - opowiada Miłce Malzahn o swoich wrażeniach i fascynacjach.
Słuchajcie niezwykłej opowieści o Meksyku, kraju kontrastów - Natalia Kotowska spędziła rok w Meksyku i opowiada MIłce Malzahn o najpiękniejszych i najdziwniejszych zakątkach tego fascynującego kraju.
Prowadzący:
Olga Gordiejew