Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Za kilka dni Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej będzie obchodzić 65-lecie powstania. Wśród licznych dzieł i działalności podejmowanych w tym okresie, jedną z najbardziej znanych i powszechnych jest organizacja kwesty na ratowanie zabytków łomżyńskiego cmentarza.
Niemal czterdzieści lat temu, bo w 1984 r. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej włączyło się w organizację pierwszej takiej akcji, teraz jest jej głównym organizatorem. Co roku bierze w niej udział ponad sto osób - członkowie łomżyńskiego towarzystwa, ale także samorządowcy, politycy, nauczyciele, dziennikarze i wszyscy, którzy uważają, że to sprawa ważna i potrzebna.
Dzięki nim na zabytkowej, ponad 220-letniej nekropolii przy ul. Kopernika, udało się uratować już prawie połowę z ponad 500 wymagających takiej pomocy obiektów zabytkowych.
Goście Adama Dąbrowskiego:
Zarząd Główny TPZŁ
ul. Sienkiewicza 8
18-400 Łomża
KRS: 0000085533
Głównym celem jest promowanie edukacji ściśle powiązanej z podlaskimi przedsiębiorcami. Stowarzyszenie Ochotniczych Hufców Pracy Terenowy Oddział w Białymstoku prowadzi Zespół Szkół nr 10 w Białymstoku przy ul. Choroszczańskiej 29. W jego skład wchodzą - Branżowa Szkoła I stopnia i Branżowa Szkoła II stopnia.
Na początku kwietnia po raz kolejny ulicami Łomży przeszedł "Niebieski marsz". To forma uświadamiania mieszkańców, ale i wyraz poparcia dla osób ze spektrum autyzmu oraz manifestacja solidarności z nimi. Łomżyński marsz, podobnie jak inne kwietniowe imprezy związane ze Światowym Dniem Świadomości Autyzmu zorganizowała Fundacja DR OTIS.
W Trzecim Sektorze przedstawimy projekt edukacyjny Stowarzyszenia Ster. Jedyny w regionie całościowo wspierający rodzinę i młodych ludzi. Został stworzony z myślą o rodzicach, którzy chcą podjąć trud świadomego wpływania na edukację i wychowanie swoich dzieci, a także o młodych ludziach, którzy chcą wyrastać na empatyczne i zaangażowane w życie społeczne osoby.
Klub Amazonki w Białymstoku to organizacja pożytku publicznego, która działa już od ponad 30 lat. Należy do niej ponad 200 pań. Prowadzi akcje edukacyjne w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób nowotworowych, organizuje konferencje mające na celu podnoszenie świadomości i wiedzy onkologicznej. Prowadzi profesjonalną rehabilitację fizyczną, psychiczną i społeczną,...
Są pionierami w organizowaniu opieki i wsparcia dla dorosłych osób niepełnosprawnych w szczególności ze spektrum autyzmu. W 2012 roku rodzice osób tych dziś już dojrzałych ludzi utworzyli w Białymstoku Fundację "Oswoić świat" - by - jak tłumaczą - pomagać grupom najbardziej pominiętym przez system opieki społecznej, ułatwiać im codzienne życie i funkcjonowanie w...
Czasem brakuje tylko 1,5%, żeby działać na 100% - takie hasło widnieje na stronie Polskiego Czerwonego Krzyża. To organizacja pożytku publicznego, która powstała 18 stycznia 1919 roku.
Stowarzyszenie Eurydyki w Białymstoku od 10 lat wspiera kobiety w trakcie i po leczeniu onkologicznym. To inicjatywa kobiet dla kobiet. To ponad półtysięczna społeczność, aktywnie działająca grupa w SocialMediach, zrzeszająca pacjentki onkologiczne i ich bliskich.
"Małe cuda" to bardzo młoda białostocka fundacja działająca od niespełna roku. Pomaga chorym dzieciom, finansuje im zajęcia fizjoterapeutyczne i turnusy rehabilitacyjne, by mogły coraz lepiej funkcjonować.
W "Trzecim sektorze" przybliżamy działalność stowarzyszenia "Kreatywny Wasilków".
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska