Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Skansen w Koźlikach nad Narwią to ukryte w lesie miejsce, w którym odbywa się wiele ciekawych imprez. Można tu zobaczyć zabytki podlaskiego drewnianego budownictwa. Są tu między innymi: wiatrak, dom, stodoła, „koniusznia”, „majsternia”, a obecnie powstaje wodny młyn.
W skansenie rekonstruuje się podlaską zagrodę typu kolonijnego, ale obiekt nie jest martwym muzeum. Odbywają się tu liczne warsztaty: tradycyjnych pieśni i tańców, zajęcia dla dzieci, takie jak wypiekanie bułeczek w prawdziwym kaflowym piecu. Organizowana jest Letnia Szkoła Tradycji Meandry oraz imprezy Towarzystwa Przyjaciół Skansenu w Koźlikach: sprzątanie świata, festyny „Na Mykołu” i „Na Wołodymyra”, „Tanci w kłuni”.
Skansen służy przede wszystkim kulturalnym wydarzeniom ukraińskiej społeczności regionu, ale jest otwarty i otwiera swe bramy na wszystkie ciekawe inicjatywy związane z zachowaniem i promowaniem tradycyjnej ludowej kultury.
To jedna z najbardziej prężnych i rozpoznawalnych organizacji. Fundacja wydaje ogólnopolski miesięcznik "Przegląd Prawosławny", liczne książki i foldery, przygotowuje duże wystawy a przede wszystkim przyznaje Nagrodę im. Księcia Konstantego Ostrogskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju teologii, myśli oraz kultury prawosławnej, a także na rzecz pojednania...
Pierwsi tancerze są już szczęśliwymi rodzicami, studentami a niektórzy z nich - instruktorami tańca. To podopieczni białostockiego Stowarzyszenia Tańczące Talenty, które działa od 2009 roku przy Szkole Tańca Sportowego HOKUS.
"Wspieramy osoby dorosłe, w tym starsze, i pomagamy im jak najdłużej cieszyć się życiem w dobrym zdrowiu psychicznym i fizycznym" - tak na stronie Fundacji Dom opisana jest jej działalność.
Zachowanie i popularyzacja dziedzictwa kulturowego oraz przyrodniczego Podlasia - taki cel już od dwudziestu lat przyświeca działalności Stowarzyszenia Dziedzictwo Podlasia z siedzibą w Puchłach w Krainie Otwartych Okiennic.
To jedyna uczelnia na której można studiować bezkarnie przez wiele lat - podkreślają żartobliwie słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku. Na wykłady i zajęcia w sekcjach w tym roku akademickim chodziło tam ponad 400 osób, ale przed pandemią było ich prawie 700. Jest blisko 20 sekcji, wśród nich malarska, turystyczna, gimnastyczna, pływacka, teatralna czy lektoraty...
Celem Fundacji Unitalent Grupy Unibep jest działalność na rzecz dobra publicznego w zakresie rozwoju przedsiębiorczości i innych indywidualnych aktywności na terenie działania Grupy Unibep, w tym na terenie województwa podlaskiego, zwłaszcza wśród młodych ludzi.
To miejsce, w którym dba się o jakość warunków życia osób z niepełnosprawnością intelektualną. O ich bezpieczeństwo, podmiotowość i przede wszystkim godność. Oddział Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach podczas swojej prawie 30-letniej działalności stworzył wyjątkową przestrzeń, czyli Warsztat Terapii Zajęciowej.
Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" zajmuje się m.in propagowaniem papieskiego nauczania i pomocy dla zdolnej młodzieży z małych miast i wsi, poprzez fundowanie dla nich stypendiów
To organizacja powołana przez niewidomych, działającą na rzecz niewidomych i zarządzana przez niewidomych. Pomaga osobom tracącym wzrok odnaleźć się w nowej dla nich sytuacji. Uczy, jak być samodzielnym i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym.
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska