Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Fundacja Szansa dla Niewidomych głosi prawo do informacji, nauki, pracy i odpowiedniej rehabilitacji. Chodzi o to, żeby osoba z niepełnosprawnością wzrokową mogła odnaleźć się w rzeczywistości poprzez wykorzystanie dzisiejszej technologii - w tym także w sztuce, która pozwala żyć piękniej i pełniej.
W tym celu fundacja uruchomiła sieć tyflopunktów - punktów konsultacyjnych, w których osoby z wadami wzroku oraz ich rodziny i opiekunowie mogą zasięgać różnego rodzaju porad m.in. w doborze sprzętu rehabilitacyjnego, uzyskaniu dotacji na specjalistyczny sprzęt i szkoleniach rehabilitacyjnych, wyborze odpowiedniej szkoły czy miejsca pracy.
Z usług tyflopunktów korzystają w równym stopniu opiekunowie osób niewidomych, nauczyciele, wolontariusze oraz przedstawiciele organizacji i instytucji działających lub pomagających osobom niepełnosprawnym.
Dziś rozmowa o fundacji z kierowniczką białostockiego punktu Fundacji dla Niewidomych, Dianą Stasieluk oraz relacja ze spektaklu U-czucie, gdzie pełnosprawni i niepełnosprawni zatańczyli razem na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej.
Pierwsi tancerze są już szczęśliwymi rodzicami, studentami a niektórzy z nich - instruktorami tańca. To podopieczni białostockiego Stowarzyszenia Tańczące Talenty, które działa od 2009 roku przy Szkole Tańca Sportowego HOKUS.
"Wspieramy osoby dorosłe, w tym starsze, i pomagamy im jak najdłużej cieszyć się życiem w dobrym zdrowiu psychicznym i fizycznym" - tak na stronie Fundacji Dom opisana jest jej działalność.
Zachowanie i popularyzacja dziedzictwa kulturowego oraz przyrodniczego Podlasia - taki cel już od dwudziestu lat przyświeca działalności Stowarzyszenia Dziedzictwo Podlasia z siedzibą w Puchłach w Krainie Otwartych Okiennic.
To jedyna uczelnia na której można studiować bezkarnie przez wiele lat - podkreślają żartobliwie słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku. Na wykłady i zajęcia w sekcjach w tym roku akademickim chodziło tam ponad 400 osób, ale przed pandemią było ich prawie 700. Jest blisko 20 sekcji, wśród nich malarska, turystyczna, gimnastyczna, pływacka, teatralna czy lektoraty...
Celem Fundacji Unitalent Grupy Unibep jest działalność na rzecz dobra publicznego w zakresie rozwoju przedsiębiorczości i innych indywidualnych aktywności na terenie działania Grupy Unibep, w tym na terenie województwa podlaskiego, zwłaszcza wśród młodych ludzi.
To miejsce, w którym dba się o jakość warunków życia osób z niepełnosprawnością intelektualną. O ich bezpieczeństwo, podmiotowość i przede wszystkim godność. Oddział Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Suwałkach podczas swojej prawie 30-letniej działalności stworzył wyjątkową przestrzeń, czyli Warsztat Terapii Zajęciowej.
Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" zajmuje się m.in propagowaniem papieskiego nauczania i pomocy dla zdolnej młodzieży z małych miast i wsi, poprzez fundowanie dla nich stypendiów
To organizacja powołana przez niewidomych, działającą na rzecz niewidomych i zarządzana przez niewidomych. Pomaga osobom tracącym wzrok odnaleźć się w nowej dla nich sytuacji. Uczy, jak być samodzielnym i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym.
Od ponad trzech dekad przy Białostockim Centrum Onkologii działa Stowarzyszenie do Walki z Rakiem.
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska