Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Rozwożą jedzenie najbardziej potrzebującym, zbierają pieniądze na pomoc dla szpitali, nie zapominają o osobach bezdomnych. Mimo trudnych warunków, Caritas Archidiecezji Białostockiej wciąż działa.
"Pomoc dla seniora"
"Pomoc dla seniora" – to akcja pomocowa Caritas zainicjowana w odpowiedzi na rosnące zagrożenie koronawirusem. Szczególnie narażone są osoby starsze, stanowiące dużą grupę podopiecznych organizacji.
Na start akcji Caritas przeznacza milion złotych z własnych środków, jednocześnie apeluje o wpłaty, które pozwolą dalej pomagać najbardziej potrzebującym seniorom.
Caritas zapewnia samotnym i ubogim seniorom pomoc żywnościową, zaopatrzenie w środki higieniczne i ochronne (płyny do dezynfekcji, rękawiczki, maseczki), wsparcie wolontariuszy w czynnościach wymagających wyjścia z domu (np. w zakupie leków), a także inne formy pomocy, w zależności od potrzeb – na przykład opiekę psychologiczną.
"Wdzięczni Medykom"
Projekt "Wdzięczni Medykom" jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane Caritas Polska przez szpitale i personel medyczny w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.
Zakłada on interwencyjną zbiórkę pieniędzy na niezbędne wyposażenie placówek medycznych zaangażowanych w walkę z pandemią, w tym zakup m.in. respiratorów oraz środków ochrony osobistej dla medyków (m.in. maseczek, rękawic, fartuchów i przyłbic). Zbiórka skierowana jest zarówno do darczyńców indywidualnych, jak i podmiotów instytucjonalnych i biznesu.
W pierwszej kolejności wsparcie będą otrzymywały te placówki, które znajdują się w najtrudniejszej sytuacji. Lista szpitali, które zostały objęte projektem jest otwarta. Może być uzupełniana o kolejne placówki w oparciu o informacje zebrane przez Caritas Polska, bądź sugestie ze strony potencjalnych partnerów.
Szczegóły akcji można znaleźć na stronie.
Gościem Wojciecha Kujałowicza jest:
- Ks. Jerzy Sęczek - szef Caritasu Archidiecezji Białostockiej
Fundacja Rak'n'Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji. Celem jest wsparcie chorych na raka, stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej.
Około 100 podopiecznych, 8 terapeutów i mały domek przy ulicy Grottgera 8 w Białymstoku. To tam działa Stowarzyszenie na Rzecz Rehabilitacji Psychiatrycznej "Szansa" i Klub Pacjenta "Przystań".
Uczą mówić, odzyskać pewność siebie, po prostu - uczą życia na nowo. Od trzydziestu trzech lat Podlaskie Towarzystwo Laryngektomowanych wspiera osoby po operacji krtani.
Jest otwarty na potrzeby wszystkich potrzebujących niezależnie od wyznania i pochodzenia. Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia Eleos wspiera dzieci z rodzin dysfunkcyjnych, osoby starsze, bezdomnych, organizuje zbiórki żywności, pomaga uchodźcom i osobom uzależnionym od alkoholu.
Stowarzyszenie Na Rzecz Edukacji, Rehabilitacji, Wsparcia Społecznego i samorządności „SZANSA” w Zambrowie powstało w 1999 roku z inicjatywy pięcioosobowej grupy. W tym roku świętują swoje ćwierćwiecze.
Już od 30 lat pomaga naszym rodakom na Kresach. Organizuje zbiórki darów, pieniędzy, pomaga w odbudowie zabytków, w nauce języka polskiego. Mowa o białostockim Stowarzyszeniu Pomocy "Rubież".
Zaczęło się od spontanicznej pomocy ciężko chorej dziewczynce kolegi. Akcja zakończyła się sukcesem i wtedy zaangażowana w to grupa wolonariuszy pod wodzą Stefana Sochonia stworzyła Fundację "Podlascy Aniołowie".
To jedna z najbardziej prężnych i rozpoznawalnych organizacji. Fundacja wydaje ogólnopolski miesięcznik "Przegląd Prawosławny", liczne książki i foldery, przygotowuje duże wystawy a przede wszystkim przyznaje Nagrodę im. Księcia Konstantego Ostrogskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju teologii, myśli oraz kultury prawosławnej, a także na rzecz pojednania...
Pierwsi tancerze są już szczęśliwymi rodzicami, studentami a niektórzy z nich - instruktorami tańca. To podopieczni białostockiego Stowarzyszenia Tańczące Talenty, które działa od 2009 roku przy Szkole Tańca Sportowego HOKUS.
Prowadzący:
Anna Auron-Wasilewska