Unijny Certyfikat COVID

15 czerwca 2021

źródło: pacjent.gov.pl
źródło: pacjent.gov.pl



0:00
0:00
Unijny Certyfikat COVID | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Przed nami wakacyjne wyjazdy, ale zanim wybierzemy się do innych krajów Europy, warto wyrobić sobie Unijny Certyfikat COVID. Co to jest, kto może ubiegać się o ten dokument, od kiedy i do czego będzie uprawniał oraz jak długo będzie ważny - o tym m.in. mówić będziemy w tym wydaniu "Szlachetnego zdrowia".




Goście Włodzimierza Filipowicza 



doktor Joanna Zabielska-Cieciuch - specjalistka medycyny rodzinnej 


Beata Leszczyńska - rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia



Przeczytaj, zanim skomentujesz

Jak dbać o higienę jamy ustnej?


Jeśli choruje jama ustna, choruje cały organizm - od lat podkreślają eksperci. Nieprawidłowa higiena jamy ustnej to nie tylko próchnica czy zapalenie dziąseł.



Jak dbać o nerki?


Nerki nie bolą, szczególnie w początkowych stadiach choroby. Około 4,5 miliona Polaków ma uszkodzone nerki, z czego dziewięć na dziesięć osób kompletnie nic o tym nie wie.



Alergie na pyłki


Pogoda szaleje - już była ciepła wiosna i znowu mamy powrót zimy. Wielu osobom zaczęły już poważnie dokuczać różne alergie na pyłki.



Skąd się bierze jaskra i czy można z nią wygrać


W naszym kraju na jaskrę choruje około 800 tys. osób, z czego ponad połowa z nich nie wie, że nieodwracalnie traci wzrok. Jaskra jest zaraz po zaćmie drugą najczęstszą przyczyną utraty wzroku. Jednak – w przeciwieństwie do zaćmy – jej skutków odwrócić się nie da.



Miesiąc Świadomości Raka Jelita Grubego


Marzec to Miesiąc Świadomości Raka Jelita Grubego. Tymczasem - jak pokazują sondaże - Polacy niewiele wiedzą o diagnostyce i mają awersję do kolonoskopii.



Kodeks Wrażliwości w mediach społecznościowych


W dobie cyfrowej wsparcie społeczne nie ogranicza się wyłącznie do kontaktów twarzą w twarz. Wirtualne interakcje także mogą być źródłem otuchy, zrozumienia i pomocy, pod warunkiem, że są pełne empatii i szacunku, nie stygmatyzują, ani nie bagatelizują problemu.



Każdy może stać się ratownikiem w nagłej sytuacji zagrożenia


To może zdarzyć się na ulicy, w pracy, w parku czy w lesie. Od naszych umiejętności udzielania pierwszej pomocy może zależeć czyjeś życie. A niesienie pomocy jest naszym obowiązkiem.



Problem nadwagi i otyłości


13 lutego w Pałacu Branickich będzie druga akcja z cyklu Porozmawiajmy o Profilaktyce. Tym razem będzie o problemie nadwagi i otyłości.



Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Jak uchronić się od nowotworu?


4 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. W audycji o profilaktyce przeciwnowotworowej, wczesnej diagnostyce i metodach leczenia.




 
 

Prowadzący:

Renata Reda



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok