Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Już od ponad roku płuca ludzi na całym świecie niszczy COVID-19. O tej porze roku z reguły mamy też sezon grypowy, w trakcie którego często chorujemy na zapalenie płuc. Dodatkowo wciąż groźna jest przewlekła obturacyjna choroba płuc.
Jak odróżnić objawy koronawirusa od innych chorób płuc? Kiedy bezwzględnie skontaktować się z lekarzem i czy tzw. ozdrowieńcy po COVID-19 są naprawdę zdrowi?
Gość Włodzimierza Filipowicza:
- prof. Wojciech Naumnik - kierownik I Kliniki Chorób Płuc i Gruźlicy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
Co zrobić, aby święta minęły nie tylko w rodzinnej atmosferze, ale smacznie i zdrowo? Jak dobrze zacząć nowy rok? Jakie składniki powinny być zimą w jadłospisie, by dopisywało nam zdrowie?
Polacy niewystarczająco dobrze dbają o zęby swoich dzieci. Tak wynika z danych statystycznych - próchnicę ma niemal 40% trzylatków oraz aż 80% sześciolatków i dzieci wczesnoszkolnych. Wiele osób nadal uważa, że "nie warto dbać o mleczaki, bo i tak wypadną".
Dzisiaj będziemy mówić o epidemii choroby otyłościowej, z którą zmaga się 9 milionów Polaków. To ona i powodowane przez nią powikłania sprawi, że już niedługo (jak szacują eksperci) średnio będziemy żyć 4 lata krócej. Jak zadbać o zdrowie i zwalczyć tę chorobę?
W ubiegłym roku odnotowaliśmy w Polsce ponury rekord - 2879 nowo wykrytych zakażeń HIV. Przed przypadającym 1 grudnia Światowym Dniu AIDS porozmawiamy o profilaktyce.
Statystyki są alarmujące. Każdego roku w Polsce jest coraz więcej chorych na raka płuca. Tę chorobę diagnozuje się u około 23 tysięcy osób rocznie, tyle samo osób w ciągu roku umiera z tego powodu.
Lada dzień rozpoczną się ponowne badania białostoczan w ramach programu Białystok Plus.
Listopad na całym świecie uznawany jest za miesiąc świadomości raka prostaty i jąder. W programie mówimy o profilaktyce tych chorób i ich wczesnym wykryciu.
W programie radzimy, jak przygotować siebie i bliskich do procesu leczenia, szczególnie chirurgicznego i onkologicznego. Mówimy też, dlaczego tak ważne jest dbanie o siebie na każdym etapie życia.
W programie radzimy, jak nie zachorować na cukrzycę. A jeśli już chorujemy, to jak z nią walczyć. Mówimy też o trwającym od kilku lat projekcie badawczym "Zatrzymaj cukrzycę! Polski Rejestr Diabetologiczny PolReD".
Prowadzący:
Renata Reda