Praca ratowników medycznych w czasie pandemii

13 października 2020

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com



0:00
0:00
Praca ratowników medycznych w czasie pandemii | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

13 października przypada Dzień Ratownictwa Medycznego. Zwłaszcza teraz w czasie pandemii nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważną rolę ratownicy medyczni odgrywają w naszym życiu. Jak sobie radzą w trakcie rosnącej liczby zakażonych SARS-CoV-2?



Goście Włodzimierza Filipowicza:


- dr n. med. Mirosław Rybałtowski - zastępca dyrektora do spraw medycznych Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku

- prof. Joanna Zajkowska - z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku




Przeczytaj, zanim skomentujesz

Jak dbać o higienę jamy ustnej?


Jeśli choruje jama ustna, choruje cały organizm - od lat podkreślają eksperci. Nieprawidłowa higiena jamy ustnej to nie tylko próchnica czy zapalenie dziąseł.



Jak dbać o nerki?


Nerki nie bolą, szczególnie w początkowych stadiach choroby. Około 4,5 miliona Polaków ma uszkodzone nerki, z czego dziewięć na dziesięć osób kompletnie nic o tym nie wie.



Alergie na pyłki


Pogoda szaleje - już była ciepła wiosna i znowu mamy powrót zimy. Wielu osobom zaczęły już poważnie dokuczać różne alergie na pyłki.



Skąd się bierze jaskra i czy można z nią wygrać


W naszym kraju na jaskrę choruje około 800 tys. osób, z czego ponad połowa z nich nie wie, że nieodwracalnie traci wzrok. Jaskra jest zaraz po zaćmie drugą najczęstszą przyczyną utraty wzroku. Jednak – w przeciwieństwie do zaćmy – jej skutków odwrócić się nie da.



Miesiąc Świadomości Raka Jelita Grubego


Marzec to Miesiąc Świadomości Raka Jelita Grubego. Tymczasem - jak pokazują sondaże - Polacy niewiele wiedzą o diagnostyce i mają awersję do kolonoskopii.



Kodeks Wrażliwości w mediach społecznościowych


W dobie cyfrowej wsparcie społeczne nie ogranicza się wyłącznie do kontaktów twarzą w twarz. Wirtualne interakcje także mogą być źródłem otuchy, zrozumienia i pomocy, pod warunkiem, że są pełne empatii i szacunku, nie stygmatyzują, ani nie bagatelizują problemu.



Każdy może stać się ratownikiem w nagłej sytuacji zagrożenia


To może zdarzyć się na ulicy, w pracy, w parku czy w lesie. Od naszych umiejętności udzielania pierwszej pomocy może zależeć czyjeś życie. A niesienie pomocy jest naszym obowiązkiem.



Problem nadwagi i otyłości


13 lutego w Pałacu Branickich będzie druga akcja z cyklu Porozmawiajmy o Profilaktyce. Tym razem będzie o problemie nadwagi i otyłości.



Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Jak uchronić się od nowotworu?


4 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. W audycji o profilaktyce przeciwnowotworowej, wczesnej diagnostyce i metodach leczenia.




 
 

Prowadzący:

Renata Reda



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok