Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Nowy koronawirus spowodował nagły spadek liczby nowych pacjentów zgłaszających się do leczenia onkologicznego. Czy oznacza to, że mniej osób dopadł jakiś nowotwór, czy też w obawie przed zakażeniem SARS-CoV-2 potencjalni chorzy nie chcą się badać w tym kierunku i poddawać się leczeniu? Co gorsze, zakażenia koronawirusem pojawiły się ostatnio także wśród pracowników Białostockiego Centrum Onkologii. Jak wygląda leczenie onkologiczne podczas pandemii, o tym mówić będziemy w tym wydaniu "Szlachetnego zdrowia".
Na pytania Włodzimierza Filipowicza odpowiadać będą Dorota Kazberuk, z-ca dyrektora ds. lecznictwa Białostockiego Centrum Onkologii i dr n. med. Piotr Tokajuk - specjalista onkologii klinicznej BCO.
Statystyki są alarmujące. Każdego roku w Polsce jest coraz więcej chorych na raka płuca. Tę chorobę diagnozuje się u około 23 tysięcy osób rocznie, tyle samo osób w ciągu roku umiera z tego powodu.
Lada dzień rozpoczną się ponowne badania białostoczan w ramach programu Białystok Plus.
Listopad na całym świecie uznawany jest za miesiąc świadomości raka prostaty i jąder. W programie mówimy o profilaktyce tych chorób i ich wczesnym wykryciu.
W programie radzimy, jak przygotować siebie i bliskich do procesu leczenia, szczególnie chirurgicznego i onkologicznego. Mówimy też, dlaczego tak ważne jest dbanie o siebie na każdym etapie życia.
W programie radzimy, jak nie zachorować na cukrzycę. A jeśli już chorujemy, to jak z nią walczyć. Mówimy też o trwającym od kilku lat projekcie badawczym "Zatrzymaj cukrzycę! Polski Rejestr Diabetologiczny PolReD".
W programie mówimy o różnych sposobach leczenia bólu. To w związku z przypadającym w czwartek, 17 października Światowym Dniem Walki z Bólem obchodzony w celu poprawy jakości życia osób walczących z bólem.
W czwartek (10.10) przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Jego celem jest promocja zdrowia psychicznego oraz zwrócenie uwagi na problemy natury psychicznej, z którymi zmaga się coraz więcej osób.
Najczęściej rozpoznawanym na świecie nowotworem jest rak piersi - odpowiada za 12 proc. wszystkich zachorowań na raka. Szacuje się, że jedna na osiem pań zachoruje w pewnym momencie swojego życia na raka piersi. Może to być każda z nas - nasza mama, siostra koleżanka, znajoma. Rzadko, ale rak piersi może też dopaść mężczyznę.
W tym miesiącu propaguje się wiedzę na ich temat pod hasłem #GoldSeptember z symbolem „złotej wstążki”. Kolor złoty przedstawia bowiem to, co w życiu najcenniejsze - zdrowie dzieci.
Prowadzący:
Renata Reda