Jak zwiększyć odporność organizmu na koronawirus

7 kwietnia 2020

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com



0:00
0:00
Jak zwiększyć odporność organizmu na koronawirus | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Coraz większy przyrost liczby zakażonych koronawirusem w Polsce. W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 311 nowych przypadkach, dziś o 119. Łącznie w kraju mamy już ponad 4,5 tysiąca potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2. Na jakim etapie jest już epidemia koronawirusa w Polsce, jak zwiększyć odporność i jak zabezpieczyć się przed zakażeniem? O tym m.in. powiemy w tym wydaniu "Szlachetnego zdrowia".

Na pytania Włodzimierza Filipowicza telefonicznie odpowiadać będą prof. Joanna Zajkowska z Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji UMB i prof. Lucyna Ostrowska kierownik Zakładu Dietetyki i Żywienia Klinicznego UMB.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Skąd się bierze jaskra i czy można z nią wygrać


W naszym kraju na jaskrę choruje około 800 tys. osób, z czego ponad połowa z nich nie wie, że nieodwracalnie traci wzrok. Jaskra jest zaraz po zaćmie drugą najczęstszą przyczyną utraty wzroku. Jednak – w przeciwieństwie do zaćmy – jej skutków odwrócić się nie da.



Miesiąc Świadomości Raka Jelita Grubego


Marzec to Miesiąc Świadomości Raka Jelita Grubego. Tymczasem - jak pokazują sondaże - Polacy niewiele wiedzą o diagnostyce i mają awersję do kolonoskopii.



Kodeks Wrażliwości w mediach społecznościowych


W dobie cyfrowej wsparcie społeczne nie ogranicza się wyłącznie do kontaktów twarzą w twarz. Wirtualne interakcje także mogą być źródłem otuchy, zrozumienia i pomocy, pod warunkiem, że są pełne empatii i szacunku, nie stygmatyzują, ani nie bagatelizują problemu.



Każdy może stać się ratownikiem w nagłej sytuacji zagrożenia


To może zdarzyć się na ulicy, w pracy, w parku czy w lesie. Od naszych umiejętności udzielania pierwszej pomocy może zależeć czyjeś życie. A niesienie pomocy jest naszym obowiązkiem.



Problem nadwagi i otyłości


13 lutego w Pałacu Branickich będzie druga akcja z cyklu Porozmawiajmy o Profilaktyce. Tym razem będzie o problemie nadwagi i otyłości.



Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Jak uchronić się od nowotworu?


4 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. W audycji o profilaktyce przeciwnowotworowej, wczesnej diagnostyce i metodach leczenia.



Jak się zabezpieczać przed zachorowaniem na grypę i nie pomylić jej z alergią?


Sezon infekcyjny w pełni. Do lekarzy w Polsce zgłasza się coraz więcej chorych na grypę i zarażonych innymi wirusami grypopodobnymi a liczba zachorowań w ostatnim czasie znacząco wzrosła. Tak jest w kraju.
W Podlaskiem sytuacja jest lepsza.



Jaka jest najskuteczniejsza metoda w walce z rakiem szyjki macicy?


Trwa Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy. To czas, w którym częściej niż zwykle mówi się o profilaktyce i leczeniu tej choroby. A jest to jedna z tych chorób, na którą mamy skuteczne sposoby, by się nie pojawiła. I m.in. o tym będziemy mówić w programie Szlachetne Zdrowie.



Czy zmianom w stawach można zapobiegać?


Dlaczego bolą stawy, dlaczego palce dłoni są coraz grubsze z wiekiem - czy to choroba, geny, czy starość? Czy zmianom w stawach można zapobiegać?




 
 

Prowadzący:

Renata Reda



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok