Wpływ żywienia na funkcjonowanie dzieci (cz. 1-4)

11 kwietnia 2016

Szlachetne zdrowie | Wpływ żywienia na funkcjonowanie dzieci (cz. 1-4)



0:00
0:00
Sondaż w szkołach i przedszkolach nt. różnych aspektów żywienia dzieci - do czego posłużą zebrane informacje? cz. 1/4 12.04.2016 | Pobierz plik.


0:00
0:00
Konferencja profilaktyczna: Żywienie a sprawność umysłowa dzieci. Jak żywienie wpływa na funkcjonowanie przedszkolaka, potem ucznia? cz. 2/4 12.04.2016 | Pobierz plik.


0:00
0:00
Zaburzeniach odżywiania u dzieci i młodzieży - anoreksja i bulimia. Jak często do nich dochodzi? cz. 3/4 12.04.2016 | Pobierz plik.


0:00
0:00
Ogólne zasady żywienia dzieci. Dzieci o specjalnych potrzebach żywieniowych w szkole i przedszkolu -z dietą np. bezglutenowa. cz. 4/4 12.04.2016 | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W białostockich szkołach i przedszkolach pojawiła się ankieta skierowana do rodziców na temat żywienia dzieci. Jak może ono wpływać na funkcjonowanie ucznia i przedszkolaka, o tym mówić będziemy w dzisiejszej audycji "Szlachetne zdrowie".
Gośćmi programu będą prof. Maria Borawska i dr Sylwia Naliwajko z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Elżbieta Babicz z Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
Włodzimierz Filipowicz - do usłyszenia o 13:15.


Suplementy diety - czy to moda, czy konieczność?


W "Szlachetnym zdrowiu" będziemy dziś mówić o suplementach diety - czy to moda, czy konieczność? Jakie są ich zalety a jakie zagrożenia?



Dieta wspierająca pamięć i koncentrację


Uczniowie przygotowujący się do matury wszędzie szukają wsparcia, by wzmocnić swoją efektywność i produktywność. A ponieważ udowodniono naukowo, że odpowiednia dieta ma znaczący wpływ na jakość pracy naszego mózgu, damy maturzystom krótką ściągę - co jeść, by maksymalnie wspierać pamięć i koncentrację.



Krajowa Sieć Onkologiczna


Od dwóch tygodni działa Krajowa Sieć Onkologiczna. Ma ona zapewnić każdemu pacjentowi kompleksową opiekę jak najbliżej jego miejsca zamieszkania. Czy to rozwiązanie się sprawdza? O tym w programie "Szlachetne zdrowie".



WZW typu A w Podlaskiem i spadające zaufanie do szczepień


Pół roku temu w Podlaskiem był najpierw jeden przypadek, a potem ognisko zakażeń WZW A. Czy udało się je wygasić, czy jednak nowe zakażenia się pojawiają?



Jak dbać o higienę jamy ustnej?


Jeśli choruje jama ustna, choruje cały organizm - od lat podkreślają eksperci. Nieprawidłowa higiena jamy ustnej to nie tylko próchnica czy zapalenie dziąseł.



Jak dbać o nerki?


Nerki nie bolą, szczególnie w początkowych stadiach choroby. Około 4,5 miliona Polaków ma uszkodzone nerki, z czego dziewięć na dziesięć osób kompletnie nic o tym nie wie.



Alergie na pyłki


Pogoda szaleje - już była ciepła wiosna i znowu mamy powrót zimy. Wielu osobom zaczęły już poważnie dokuczać różne alergie na pyłki.



Skąd się bierze jaskra i czy można z nią wygrać


W naszym kraju na jaskrę choruje około 800 tys. osób, z czego ponad połowa z nich nie wie, że nieodwracalnie traci wzrok. Jaskra jest zaraz po zaćmie drugą najczęstszą przyczyną utraty wzroku. Jednak – w przeciwieństwie do zaćmy – jej skutków odwrócić się nie da.



Miesiąc Świadomości Raka Jelita Grubego


Marzec to Miesiąc Świadomości Raka Jelita Grubego. Tymczasem - jak pokazują sondaże - Polacy niewiele wiedzą o diagnostyce i mają awersję do kolonoskopii.




 
 

Prowadzący:

Renata Reda



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok