Radio Białystok | Sport | Adrian Siemieniec: Gratulacje dla zespołu za bardzo ważne zwycięstwo [wideo]

Adrian Siemieniec: Gratulacje dla zespołu za bardzo ważne zwycięstwo [wideo]

1.09.2024, 23:29, akt. 2.09.2024, 00:32

Piłkarze Jagiellonii Białystok przerwali serię sześciu porażek z rzędu w eliminacjach europejskich pucharów i ekstraklasie. Żółto-czerwoni wygrali w niedzielnym (1.09) meczu z Widzewem Łódź 1:0 (1:0). Jedynego gola na początku meczu strzelił Pululu. Rywale grali w osłabieniu przez całą drugą połowę.

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź, 1.09.2024, fot. Joanna Szubzda

Adrian Siemieniec: Gratulacje, że wszyscy wytrzymaliśmy ten maraton

Gratulacje dla zespołu za bardzo ważne zwycięstwo. Dziękuję kibicom za wsparcie, które czujemy. Gratulacje, że wszyscy wytrzymaliśmy ten maraton. Był to szalony okres dla wszystkich, dla zespołu, dla klubu, dla kibiców, szalony miesiąc sporych doświadczeń. Teraz przyjdzie czas na odpoczynek i wyciąganie wniosków, trochę więcej czasu i przestrzeni na trening. Cieszę się, że rozjedziemy się na krótki urlop w dobrych  nastrojach. Kończymy z czterema zwycięstwami w lidze na sześć spotkań i w fazie ligowej Ligi Konferencji. Wszyscy chcieliby więcej, ale cieszę się, że mamy to co mamy i będziemy dalej ten zespół rozwijać.

Czuliśmy zmęczenie fizyczne i psychiczne, ale prowadząc bardzo szybko 1:0 i po czerwonej kartce rywala, nie mieliśmy takiego poziomu pewności siebie, jaki mieliśmy pod koniec minionego sezonu. Potrzebujemy czasu, żeby na nowo tę pewność siebie zbudować, także poprzez wyniki. Dziś małym sukcesem jest wytrzymanie ciśnienia co do naszego sposobu gry. Zmieniliśmy strategię na mecz z Ajaksem w Amsterdamie, bo uznaliśmy, że nie było nas stać na otwartą grę z takim przeciwnikiem. Dzisiaj wróciliśmy do tego, co zazwyczaj gramy w lidze i cieszę się z tego zwycięstwa

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Adrian Siemieniec.

Daniel Myśliwiec: Był to mecz na bardzo dobrym poziomie

Myślę, że był to mecz na bardzo dobrym poziomie, choć nie oglądaliśmy w nim zbyt wielu bramek. Kultura gry po obu stronach była wysoka, przygotowanie obu drużyn do spotkania również. Pomimo małej liczby  bramek była duża atrakcyjność spotkania na pewno dla kogoś, kto patrzy  pod kątem nie tylko zdobytych czy straconych bramek bądź błędów  indywidualnych. Porażka mnie nie cieszy. Cieszy mnie, że piłka nożna w Polsce może wyglądać tak, jak w przypadku tego meczu. Bardzo jesteśmy  niezadowoleni z faktu, że przy dobrej dyspozycji i takich  okolicznościach byliśmy w stanie zaprezentować się dobrze, ale za dobrą  grę niestety nie ma punktów. Teraz w przerwie reprezentacyjnej będziemy  robić wszystko, żeby się dobrze przygotować do kolejnego meczu

- powiedział po meczu trener Widzewa Łódź Daniel Myśliwiec.

źródło: PAP | red: mag

Poznaliśmy terminarz meczów Jagiellonii Białystok w Lidze Konferencji

31.08.2024, 20:58

Jagiellonia Białystok ma już ustalony terminarz meczów w Lidze Konferencji. Żółto-czerwoni zaczynają rywalizację 3 października meczem w Kopenhadze, a ostatni mecz ligowy zagrają 19 grudnia u siebie z Olimpiją Lublana.

FC Kopenhaga, Molde FK, Olimpija Ljubljana, Mlada Boleslav, Petrocub Hincesti i NK Celje przeciwnikami Jagiellonii w Lidze Konferencji

31.08.2024, 07:48

Drużyny z Danii, Norwegii, Słowenii, Czech i Mołdawii są rywalami Jagiellonii w jesiennych rozgrywkach Ligi Konferencji. Początek fazy ligowej - 3 października. Mecze z Molde, Olimpiją i Petrocubem żółto-czerwoni zagrają w Białymstoku.