Radio Białystok | Sport | Futsalowa Jagiellonia Białystok z wicemistrzostwem Polski w piłce nożnej plażowej

autor: Michał Romańczuk

8.08.2024, 17:01, akt. 17:51

Srebro mistrzostw Polski i drugie miejsce w Pucharze Polski - z takim dorobkiem tegoroczny sezon w piłce nożnej plażowej zakończyła Jagiellonia Białystok.

Jagiellonia Białystok na mistrzostwach Polski w piłce nożnej plażowej, fot. Paweł Sokół

0:00
0:00
Z Grzegorzem Makalem i Pawłem Sokołem z Jagiellonii Białystok rozmawia Michał Romańczuk | Pobierz plik.

Białostoczanie przez 7 lat rywalizowali w Futsal Ekstraklasie. Po słabym poprzednim sezonie spadli jednak do 1. Ligi. Między innymi w ramach rewanżu za niepowodzenia w hali zgłosili się do rozgrywek plażowych.

Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. Żółto-czerwoni byli jedną z najlepszych drużyn w kraju i zdobyli dwa cenne medale.

W finale mistrzostw Polski Jaga uległa drużynie FC Zgierz 2:4. Obie bramki dla Żółto-czerwonych zdobył dobrze znany futsalowej publiczności z Białegostoku Oleksnadr Kolesnykov.

Na najniższym stopniu podium stanęli gracze KP Łódź. To właśnie z łódzką ekipą Jaga przegrała kilka tygodni wcześniej w finale Pucharu Polski.

Futsalowy sezon 2024/2025 Jaga zainauguruje w ostatni weekend września. W 1. kolejce podejmie na własnym parkiecie AZS UG Gdańsk.