Radio Białystok | Sport | Jagiellonia Białystok przełożyła mecz z Motorem Lublin

Jagiellonia Białystok przełożyła mecz z Motorem Lublin

1.08.2024, 00:33, akt. 00:39

Mecz 4. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Motor Lublin - Jagiellonia Białystok, zaplanowany wstępnie na 10 sierpnia, został przełożony. Nowym terminem będzie prawdopodobnie 14 lub 15 grudnia. Powodem jest udział białostockiego klubu w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Jagiellonia Białystok - Puszcza Niepołomice, 19.07.2024, fot. Joanna Szubzda

- W związku z awansem do trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów oraz wyznaczeniem przez UEFA meczów Jagiellonia Białystok – Bodo/Glimt na 7 i 13 sierpnia, białostocki klub złożył wniosek o przełożenie meczu 4. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. W tej sytuacji, zgodnie z regulaminem rozgrywek, Departament Logistyki Rozgrywek przełożył spotkanie i poinformował, że spotkanie (...) zostanie rozegrane w innym terminie - przekazała w komunikacie Ekstraklasa SA.

Jak dodano, wstępnie nową datą meczu Motoru z Jagiellonią jest 14 lub 15 grudnia 2024 roku, ale "ostateczna data spotkania jest uzależniona od wyników Jagiellonii w kwalifikacjach (...)".

- Jednocześnie przypominamy, że w sezonie 2024/25, podobnie jak w poprzednich rozgrywkach, nasi pucharowi reprezentanci mają możliwość przełożenia dwóch meczów ligowych w trakcie trwania eliminacji (…) - podkreślono.

W środowy wieczór piłkarze Jagiellonii po raz drugi pokonali FK Paneveżys, tym razem w Białymstoku 3:1, awansując do 3. rundy eliminacji LM. Na Litwie zwyciężyli 4:0. Ich kolejnym rywalem będzie norweski Bodoe/Glimt.

Przejście 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów oznacza, że Jagiellonia już zapewniła sobie udział w fazie grupowej (ligowej) jednego z europejskich pucharów.

źródło: PAP | red: wsz

Jagiellonia Białystok wygrała 3:1 (1:0) w meczu 2. rundy el. Ligi Mistrzów z FK Paneveżys. W 3. rundzie Jagiellonia zagra z norweskim zespołem Bodo/Glimt.

Adrian Siemieniec: Gratuluję drużynie zwycięstwa po bardzo trudnym meczu [wideo]

27.07.2024, 22:57

Jagiellonia Białystok po bardzo ciekawym meczu wygrała 3:2 (2:0) z Radomiakiem Radom w meczu piłkarskiej ekstraklasy. Dwa gole przed przerwą strzelił Jarosław Kubicki, a po przerwie również dwa gole – ale dla gospodarzy strzelił Rocha. Przed końcem meczu wynik spotkania na 3:2 dla Jagiellonii ustalił Villar.

Jagiellonia Białystok po interesującym meczu wygrywa z Radomiakiem Radom [wideo]

27.07.2024, 19:23

Kiedy Jagiellonia zagra ewentualne mecze z Norwegami w el. LM?

25.07.2024, 23:18

Jagiellonia Białystok poznała już terminy ewentualnych meczów w III rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Chodzi o ewentualne spotkania z norweskim Bodo/Glimt.