Radio Białystok | Sport | Sylwia Szczerbińska i Aleksander Kitewski z Cresovii Białystok z medalami kajakarskich mistrzostw Europy

autor: Jerzy Kułakowski

15.06.2024, 18:24, akt. 18:56

Sylwia Szczerbińska z Cresovii Białystok i Dorota Borowska z Posnanii zdobyły w Szeged dwa srebrne medale kajakarskich mistrzostw Europy. Na tych samych zawodach także srebrny krążek wywalczyli Aleksander Kitewski z Cresovii i Ołeksij Koliadycz z Admiry Gorzów Wielkopolski.

Sylwia Szczerbińska i Dorota Borowska na kajakarskich mistrzostwach Europy w Szegedzie, 15.06.2024, fot. Grzegorz Michałowski/Polski Związek Kajakowy, materiały prasowe

W konkurencji C2 na dystansie 500 m Sylwia Szczerbińska i Dorota Borowska przegrały z Węgierkami Agnes Kiss i Bianką Nagy o zaledwie 0,08 sekundy. Na trzeciej pozycji uplasowały się startujące pod neutralną flagą Białorusinki Anhelina Bardanouskaja i Volha Klimawa.

W nieolimpijskiej konkurencji dwójek na 200 m Polki o 0,38 sek. przegrały z Hiszpankami Anitą Jacome i Marią Corberą. Podium uzupełniły Węgierki.

W tej samej konkurencji srebro zdobyli także Aleksander Kitewski i Oleksij Koliadycz. Polacy przegrali ze startującymi pod neutralną flagą Rosjanami Aleksiejem Korowaszkowem i Iwanem Sztylem. Brąz przypadł Hiszpanom.

źródło: IAR | red: bs

Kolejny sportowiec z województwa podlaskiego z prawem startu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. W piątek (7.06) kwalifikację wywalczyła kanadyjkarka Cresovii Białystok Sylwia Szczerbińska.

Zawodnicy i trenerzy białostockich klubów odebrali nagrody za dobre wyniki

29.06.2023, 13:11

Były gratulacje i życzenia dalszych sukcesów. Zawodnicy i trenerzy z białostockich klubów - łącznie osiem osób - odebrali w czwartek (29.06) doroczne nagrody sportowe za dobre wyniki uzyskane we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym w 2022 roku.

Kajakarka Sylwia Szczerbińska siódmym Ambasadorem Białostockiego Sportu w 2023 roku

4.04.2023, 14:02

To siódma i zarazem ostatnia osoba, która w 2023 roku będzie Ambasadorem Białostockiego Sportu. Do grona, które ma reprezentować miasto na arenie krajowej i międzynarodowej we wtorek (4.04) dołączyła kajakarka Sylwia Szczerbińska - m.in. srebrna medalistka w C-4 mistrzostw świata.