Radio Białystok | Sport | Adrian Siemieniec: Poczuliśmy się za pewnie [wideo]

Adrian Siemieniec: Poczuliśmy się za pewnie [wideo]

16.12.2023, 16:13, akt. 18:04

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali wyjazdowe spotkanie z Puszczą Niepołomice 3:3, chociaż do przerwy prowadzili 3:0. W drugiej połowie Puszcza miała dwa rzutu karne, dołożyła jedno trafienie z akcji i wyrównała wynik meczu.

Adrian Siemieniec: Dzisiaj straciliśmy dwa punkty, ale zyskaliśmy dużo więcej

Gratulacje dla Puszczy za punkt, bo w takich okolicznościach jest to zwycięski punkt, ale przede wszystkim za "serducho", wolę walki i determinację. Bardzo sobie cenię te wartości, a dzisiaj Puszcza pokazała, że się nie poddaje. Duże brawa dla niej i podziękowania za lekcję dla Jagiellonii. Nie chcę powiedzieć, że lekcję pokory, bo uważam że nie zlekceważyliśmy przeciwnika. Mam wrażenie, że po pierwszej bardzo dobrej połowie w naszym wykonaniu, a także po całej tej rundzie, poczuliśmy się za pewnie. Dzisiaj straciliśmy dwa punkty, ale zyskaliśmy dużo więcej, co będziemy chcieli przekuć w okresie przygotowawczym na ciężką pracę. Chcemy, po tym co wydarzyło się w tym meczu, wrócić silniejsi

- powiedział po meczu trener Jagiellonii Białystok Adrian Siemieniec.

Tomasz Tułacz: Mecz ewidentnie miał dwa oblicza

Ten mecz ewidentnie miał dwa oblicza. Pierwsza połowa była bardzo, bardzo słaba w naszym wykonaniu. Nie ma o czym marzyć, gdy się gra na takim poziomie. Zwłaszcza to co wyprawiliśmy pod względem taktycznym, gdy graliśmy na całym boisku +jeden na jeden+ zapominając o wszystkich naszych zasadach. Myślę, że emocjonalnie nie udźwignęliśmy tego meczu. Dobrze, że Jagiellonia nie wykorzystała możliwości, aby definitywnie zamknąć to spotkanie. Była o dwie klasy lepsza i wyglądała, jak zespół, który jest tam, gdzie jest w tabeli. Po przerwie wszystko się zmieniło, gdy zdobyliśmy bramkę. Dostaliśmy skrzydeł. Był szybko rzut karny, a potem drugi. Mieliśmy szczęście, że Dominik Marczuk nie wykorzystał okazji, aby strzelić na 4:1. To była jedyna stuprocentowa okazja Jagiellonii w drugiej połowie. W końcówce mogliśmy wygrać mecz, bo piłka leciała już do bramki, ale odbiła się od naszego zawodnika i trafiła w poprzeczkę. Jesteśmy jednak zadowoleni z tego punktu. Chwała chłopakom za drugą połowę i cały ten rok, bo to było nieprawdopodobne co się w nim wydarzyło. Pokazujemy całej Polsce jasną stronę naszej drużyny

- powiedział po meczu trener Puszczy Niepołomice Tomasz Tułacz.

źródło: PAP | red: mag

Miłosz Matysik odszedł z Jagiellonii do Arisu Limassol

13.12.2023, 18:11

Miłosz Matysik nie jest już zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Żółto-czerwoni poinformowali, że młody obrońca przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do mistrza Cypru - Arisu Limassol.