Radio Białystok | Sport | W pierwszej lidze siatkarek KS BAS Białystok lepszy od SAN-Pajdy Jarosław [zdjęcia, wideo]

14.10.2023, 20:00, akt. 15.10.2023, 11:34

W trzeciej kolejce pierwszej ligi siatkarek KS BAS Kombinat Budowlany Białystok pokonał u siebie SAN-Pajdę Jarosław 3:1.

KS BAS Białystok - SAN-Pajda Jarosław, 14.10.2023, fot. Joanna Szubzda

0:00
0:00
W pierwszej lidze siatkarek KS BAS Białystok lepszy od SAN-Pajdy Jarosław - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.

Zespół gości do Białegostoku przyjechał prosto z Węgrowa, gdzie w piątek (13.10) rozegrał awansem ligowy mecz z NIKE. SAN-Pajda tamto spotkanie wygrała 3:2, ale kosztem pięciosetowej batalii. W sobotę nie do końca wypoczęte jarosławianki nie miały zbyt wiele do powiedzenia w starciu z KS BAS-em Białystok.

Gospodynie lepiej zaczynały każdy z setów i chociaż traciły przewagę, to były w stanie ją znowu zbudować. Tak było w pierwszych dwóch partiach wygranych do 17 i 22. W trzeciej odsłonie podopieczne Sebastiana Grzegorka ponownie zaczęły dobrze, ale od połowy seta zaczęły popełniać błędy i miały kłopoty z przyjęciem zagrywek gości, w efekcie SAN-Pajda wygrała do 17. To podrażniło siatkarki BAS-u, które czwartego seta zaczęły od prowadzenia 6:0, utrzymywały rywalki na dystans (19:14) i grały ładną dla oka siatkówkę i wykorzystaniem środka i szóstej strefy. Ostatecznie białostoczanki wygrały do 17 czwartą partię i mecz 3:1.

Tytuł MVP spotkania przyznano przyjmującej gospodyń - Julii Papszun. Co ciekawe po drugiej stronie siatki jej rywalką była rozgrywająca Patrycja Papszun - siostra Julii.

Kolejny mecz KS BAS zagra u siebie 28 października, do Białegostoku przyjedzie wówczas KS Piła.

| red: maj, zmj

Na inaugurację nowego sezonu pierwszej ligi siatkarki KS BAS-u Białystok pokonały u siebie SMS PZPS Szczyrk 3:1.

Oficjalna prezentacja KS BAS Białystok - drużyna ma siedem nowych siatkarek [zdjęcia]

26.09.2023, 14:26

Siedem nowych siatkarek i ambitne cele na nowy sezon pierwszej ligi ma KS BAS Białystok. W poprzednim sezonie białostoczanki zajęły wysokie czwarte miejsce, teraz zarówno trener, jak i jego podopieczne podkreślają, że interesuje ich co najmniej medal. We wtorek (26.09) miała miejsce oficjalna prezentacja drużyny.