Radio Białystok | Sport | Damian Czykier z Podlasia Białystok w półfinale Mistrzostw Świata w Eugene

Damian Czykier z Podlasia Białystok w półfinale Mistrzostw Świata w Eugene

16.07.2022, 20:36, akt. 20:56

Płotkarz Podlasia Białystok Damian Czykier przeszedł elimanacje w biegu na 110 metrów przez płotki i awansował do półfinału Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Eugene.

Białostoczanin z czasem 13,37 s zajął drugie miejsce w swoim biegu. Co dało mu pewny awans do półfinału. Zwycięzcą drugiego biegu na 110 m przez płotki został Amerykanin Grant Holloway - 13,14 s.

Życiówka Czykiera to 13,25 s ustanowiona na tegorocznych Mistrzostwach Polski w Suwałkach. Są więc jeszcze rezerwy na lepsze wyniki podczas Mistrzostw Świata.

Półfinały zaplanowano na poniedziałek (18.07) na 2:05 polskiego czasu.

| red: maj

Katarzyna Zdziebło doskonale spisała się na trasie chodu na 20 km podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Eugene. Polka wywalczyła srebrny medal.

Wojciech Nowicki pierwszym rzutem zapewnił sobie awans do finału na MŚ w Eugene

15.07.2022, 18:18

W eliminacjach rzutu młotem podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Eugene Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok uzyskał wynik 79,22 m w pierwszej serii i tym samym zapewnił sobie udział w sobotnim (16.07) finale.

Lekkoatletyczne MŚ - Nowicki: złoty medal olimpijski mnie nie zmienił, jestem dalej taki sam

14.07.2022, 10:40

"Złoty medal olimpijski mnie nie zmienił, jestem dalej taki sam jak wcześniej" - powiedział PAP Wojciech Nowicki, który w Eugene powalczy o pierwszy w karierze tytuł mistrza świata. Miejsce tegorocznego globalnego czempionatu jest według niego kolebką lekkiej atletyki w USA.