Radio Białystok | Sport | Tomas Prikryl: W końcówce nas naciskali, ale wykorzystaliśmy nasze okazje

Tomas Prikryl: W końcówce nas naciskali, ale wykorzystaliśmy nasze okazje

autor: Marcin Gliński, Wojciech Szubzda

14.02.2022, 20:37, akt. 21:39

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 2:1 (0:1) w wyjazdowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze. To pierwsze zwycięstwo Jagiellonii prowadzonej przez trenera Piotra Nowaka. Bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Krawczyk, a w drugiej połowie trafiali: Tomas Prikryl i już w doliczonym czasie Karol Struski.

Tomas Prikryl, fot. Joanna Szubzda

Tomas Prikryl: Nie czuję się bohaterem w tym meczu, bo wiem, że potrafimy grać lepiej

Pierwsza połowa meczu nie była zła, chociaż też mieliśmy jakieś tam problemy. Szkoda tej bramki, bo brakowało nam jednego piłkarza. W drugiej połówce już było lepiej. W końcówce nas naciskali, ale wykorzystaliśmy nasze okazje. Nie czuję się bohaterem w tym meczu, bo wiem, że potrafimy grać lepiej, ale cieszymy się jako drużyna ze zwycięstwa. I mam nadzieję, że ten mecz pomoże nam w kolejnych rundach

- powiedział po meczu pomocnik Jagiellonii Białystok Tomas Prikryl.

Karol Struski: Brawa dla drużyny, bo na drugą połowę wyszliśmy jak inny zespół

To szczęście w końcu się do nas odwróciło. Na pewno brawa dla drużyny, bo na drugą połowę wyszliśmy jak inny zespół i to się opłaciło. Ta końcówka spotkania rzeczywiście była pod dyktando Górnika, ale taka jest piłka, jak się gra do końca to ta sytuacja jedna na pewno przyjdzie. No i fajnie, że Tomas mnie zobaczył i wiedziałem, że mam na nodze meczową piłkę i cieszę się, że się udało.

- powiedział po meczu pomocnik Jagiellonii Białystok Karol Struski.

Poznaliśmy terminarz 23. i 24. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Jagiellonia Białystok w ostatnią niedzielę lutego (27.02) zagra u siebie z Wartą Poznań, a w pierwszy piątek marca (4.03) zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Mielec.

Jagiellonia wygrywa z Zabrzu po golu w doliczonym czasie gry [zdjęcia]

14.02.2022, 20:01

Jagiellonia Białystok przegrywa z ostatnią w tabeli Termaliką Nieciecza [zdjęcia, wideo]

4.02.2022, 19:59

Nieudany debiut Piotra Nowaka na ławce trenerskiej Jagiellonii Białystok. Żółto-czerwoni przegrali na inaugurację rundy wiosennej piłkarskiej ekstraklasy z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 1:2 (0:2). Oba gole gospodarze strzelili po rzutach karnych.