Radio Białystok | Sport | Tenis stołowy: ATS Białystok szkoli już nawet 6-latków
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Według trenerów ten sport rozwija umysł i ciało. Trzeba mieć również dobry refleks i kondycję fizyczną.
Ok. 100 osób trenuje w Akademii Tenisa Stołowego Białystok. Prezes i jednocześnie trener ATS Karol Dyszkiewicz mówi, że tenis stołowy jest dyscypliną sportową, którą może uprawiać właściwie każdy. Podkreśla, że wbrew pozorom jest to bardzo skomplikowana dyscyplina.
- Trzeba być szybkim jak sprinter, wytrzymałym jak długodystansowiec, sprawnym jak gimnastyk i trzeba mieć umysł szachisty - uważa Karol Dyszkiewicz.
Treningi Akademii Tenisa Stołowego Białystok odbywają się w szkole przy ul. Sokólskiej na osiedlu Białostoczek. Więcej informacji o zajęciach akademii można znaleźć na profilu na Facebooku www.facebook.com/ats.bialystok.
Z zawodnikami ATS Białystok rozmawiał Wojciech Szubzda - jego relacja do odsłuchania poniżej. (wsz/wsz)