Radio Białystok | Magazyny | Smaki Podlasia | Kozina z kaszą gryczaną - przepis Dżennety Bogdanowicz z Kruszynian
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Kozina z kaszą gryczaną - przepis Dżennety Bogdanowicz z Kruszynian
Składniki:
kozina
sól, pieprz, papryka mielona, liść laurowy, ziele angielskie, różne zioła według upodobań
kasza gryczana
Przygotowanie:
Mięso macerujemy w przyprawach. Leży w marynacie w lodówce przez kilka dni. Pieczemy pod przykryciem przez 5-6 godzin w temperaturze około 100 stopni Celsjusza.
Kilogram kaszy gryczanej zalewamy wrzątkiem, dodając 1/3 kostki masła. Wody ma być więcej od kaszy o około 2 cm. Solimy, gotujemy około 20 minut aż woda wyparuje a kasza będzie miękka.
Sos tatarski robimy z jogurtu naturalnego, dodajemy starty czosnek, sól, pieprz, paprykę i cukier do smaku.
Surówkę robimy z pokrojonej białej kapusty zaprawionej solą, pieprzem, oliwą i startym chrzanem. Kilka godzin trzymamy w lodówce, aż kapusta zmięknie.
Smażone pierogi z warzywami
Obwarzanki serowe
Dorsz w sosie pomidorowym
Knysze z serem - przepis Barbary Łapińskiej ze Zwierek
Rosti ze schabem - przepis Artura Lenczewskiego z Choroszczy
Jaglanka z daktylami i czekoladą.
ciastka z kozim serem
łosoś z risotto z selera i z cykorią
Zupa staropolska
Prowadzący:
Renata Reda