Radio Białystok | Magazyny | Powieść tygodnia | Jak żyć mocno i wartościowo, czyli na pełnej petardzie
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
"Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość" to wywiad-rzeka, w którym ks. Kaczkowski opowiedział Piotrowi Żyłce, skąd czerpać tak ogromną energię do życia. Świadectwo duchownego, mężczyzny, człowieka, katolika i "onkocelebryty", który z odwagą opowiada o swoim życiu, powołaniu i byciu duchownym. Wydaje swoje opinie o polskim kościele. W jego słowach nie brakuje ironii, dystansu i ogromnej szczerości. Nie bał się opowiadać o relacjach damsko-męskich wśród kościelnych.
Książka, której nie da się łatwo zaszufladkować. Autobiograficzna opowieść zmarłego w 2018 roku księdza Kaczkowskiego, która uczy jak żyć prosto i czerpać z każdego dnia pełnymi garściami. Podsumowanie życia niezwykłego człowieka, który zdaje sobie sprawę z jego zbliżającego się kresu. Liczne życiowe porady dla ludzi zagubionych, nieufnych, niepewnych swojego miejsca na ziemi.
Piotr Żyłka, Jan Kaczkowski. Życie na pełnej petardzie - Wydawnictwo WAM, adaptacja Mirosław Bielawski, realizacja Kamil Kalicki, czyta Marcin Kobierski. Od poniedziałku do piątku o 4.40, 9.40 i 22.40 w Polskim Radiu Białystok.
"Ulice ciem" to nie tylko pełen tajemnic krwisty kryminał. To również klimatyczna wycieczka po dawnej Warszawie, z jej kolorytem i różnorodnością. A przede wszystkim czarodziejska historia o magii książek.
Choć widzieli się zaledwie kilka razy, wiedzieli, że chcą na siebie czekać. Mimo dzielących ich tysięcy kilometrów i wielkiej polityki. Tych dwoje przez cztery lata pisało do siebie pełne miłości i tęsknoty listy. Po latach znalazła je ich córka - reżyserka Bernarda Bielenia
"Świąteczna mozaika" to wzruszająca opowieść o sile rodziny, odnajdywaniu siebie i o miłości, która potrafi pojawić się wtedy, kiedy najmniej się jej spodziewamy. W tle tętniąca życiem Wenecja, świąteczna magia. To historia, która na długo pozostanie w pamięci.
Rozmawiała ze zwierzętami, miała oswojonego kruka i mieszkała pod jednym dachem z dzikiem. Simona Kossak ponad 30 lat żyła w drewnianej leśniczówce pośrodku Puszczy Białowieskiej, bez wody i prądu.
W maleńkiej miejscowości na Podlasiu za sprawą zagadkowego samobójstwa odżywają wspomnienia o makabrycznym morderstwie dwojga dzieci, do którego doszło 30 lat wcześniej.
W tym roku przypada 90. rocznica urodzin Marka Hłaski - wybitnego polskiego prozaika i autora scenariuszy filmowych. Na antenie Polskiego Radia Białystok przypominamy jego autobiografię.
Jak Podlasie postrzegają ludzie z zewnątrz? Dlaczego tak bardzo chcą poznać klimat, kulturę, zwyczaje naszego kawałka świata? Autorka książki "Śladami szeptów" Iwona Zajfryd, szuka tajemnicy, magii i... szeptuch.
Thriller o seryjnym mordercy, opowiadany przez najbliższe mu osoby: jego trzynastoletnią córkę, dziewczynę i jedyną ofiarę, którą oszczędził.
Ben Midler, ostatni znany żyjący ocalały z białostockiego getta, i pisarka Marta Sawicka-Danielak odnaleźli się dzięki Yad Vashem w Izraelu. Mimo że dzieli ich pół wieku, są ziomkami - ich rodziny żyły obok siebie, a oni sami, choć w różnych epokach, mieszkali na tej samej ulicy. Z ich rozmów powstała książka, która budzi do życia przedwojenny Białystok.