Barbara Włodarczyk, doświadczona reporterka, nie boi się wyruszyć ani na daleką syberyjską prowincję, ani na salony oligarchów. Wie, z kim rozmawiać, kogo słuchać i jak zajrzeć za kulisy wydarzeń, aby oddać to, co myślą, czują i jak żyją Rosjanie oraz ich niepodzielny władca Władimir Putin.
Na swoich rozmówców i przewodników po dzisiejszej Rosji autorka wybiera zwykłych ludzi. Jest wśród nich sprzedawca figurek, kołchozowy kierowca czy szefowa fundacji. Pod pewnymi względami są przeciętni, a równocześnie charakterystyczni – reprezentują postawy i cechy mocno obecne w rosyjskim społeczeństwie. Barbara Włodarczyk dzieli się też osobistymi doświadczeniami, w tym relacją z bezpośredniego spotkania z Putinem.
Z jej fascynujących, lekkich i uwodzicielskich w formie reportaży wyłania się złożony obraz rosyjskiego społeczeństwa.
Barbara Włodarczyk, Szalona miłość. Chcę takiego jak Putin. Wydawnictwo Literackie i Audioteka.pl. Czyta Krystyna Czubówna, adaptacja Mirosław Bielawski, realizacja Kamil Kalicki. Od poniedziałku do piątku, o 9.40 i 22.50 na antenie Polskiego Radia Białystok.
Sekrety swojskich wróbli, egzotycznych cudowronków i ogromnych strusi. Randki, zdrady, uniesienia i rytuały w pełnych humoru i pasji opowieściach ornitologa Andrzeja Kruszewicza.
Historia córki Elvisa i Priscilli - po raz pierwszy opowiedziana jej własnymi słowami.
Fascynująca podróż do Chin z czasów dynastii Ming. Opowieść o czasie okrutnym dla kobiet, uwięzieniu w konwenansach, uprzedmiotowieniu i... młodziutkiej Tan, która musi stawić temu czoła.
Historia romansu najwybitniejszej sopranistki - boskiej Callas i greckiego miliardera. Dzięki wspaniałemu głosowi, naturalnemu zamiłowaniu do dramatyzmu i zniewalającej urodzie została ulubienicą najznamienitszych światowych scen.
"Ulice ciem" to nie tylko pełen tajemnic krwisty kryminał. To również klimatyczna wycieczka po dawnej Warszawie, z jej kolorytem i różnorodnością. A przede wszystkim czarodziejska historia o magii książek.
Choć widzieli się zaledwie kilka razy, wiedzieli, że chcą na siebie czekać. Mimo dzielących ich tysięcy kilometrów i wielkiej polityki. Tych dwoje przez cztery lata pisało do siebie pełne miłości i tęsknoty listy. Po latach znalazła je ich córka - reżyserka Bernarda Bielenia
"Świąteczna mozaika" to wzruszająca opowieść o sile rodziny, odnajdywaniu siebie i o miłości, która potrafi pojawić się wtedy, kiedy najmniej się jej spodziewamy. W tle tętniąca życiem Wenecja, świąteczna magia. To historia, która na długo pozostanie w pamięci.
Rozmawiała ze zwierzętami, miała oswojonego kruka i mieszkała pod jednym dachem z dzikiem. Simona Kossak ponad 30 lat żyła w drewnianej leśniczówce pośrodku Puszczy Białowieskiej, bez wody i prądu.
W maleńkiej miejscowości na Podlasiu za sprawą zagadkowego samobójstwa odżywają wspomnienia o makabrycznym morderstwie dwojga dzieci, do którego doszło 30 lat wcześniej.