Na trzy dni Stadion Chorten Arena staje się na wiosnę jak kraina baśni: są tu niekończące się opowieści, kolorowe scenerie, piękne i mroczne fabuły i przede wszystkim opowiadacze i słuchacze takich historii.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Targi Książki pokazały, że pragniemy takich spotkań: być zanurzeni w nieśpiesznie przesuwającym się tłumie, zatrzymywać się od niechcenia, zachęceni pokusą zajrzenia do obcych światów skrytych za dwiema okładkami.
Tłumy na targach książki zadziwiają badaczy czytelnictwa, wzruszają autorów i cieszą wydawców książek. Potrafimy znaleźć czas podczas wolnego weekendu, żeby godzinami siedzieć na spotkaniach z Andrzejem Lechowskim, Tomaszem Sianeckim, Andrzejem Stasiukiem czy Katarzyną Miller i długo (albo jeszcze dłużej) stać w kolejce po …autograf.
Eric Emmanuel Schmitt najjaśniejszą gwiazdą
To na pewno było najbardziej oczekiwane spotkanie. Tym bardziej, że do Białegostoku pisarze tej klasy nie zaglądają zbyt często! Eric Emmanuel Schmitt - autor kultowego "Oscara i pani Róży” czy "Zapasów z życiem” był najjaśniejszą gwiazdą (bo międzynarodową) XII edycji Targów Książki.
Francuski autor często eksploruje tematy związane z miłością, śmiercią, wiarą i ludzką kondycją. Jego prace charakteryzują się głębokim liryzmem, a także refleksją nad sensem życia i ludzką egzystencją. Sięgają po jego sztuki największe sceny teatralne i od przypomnienia, że "Małe zbrodnie małżeńskie” są również w repertuarze białostockiego Teatru Dramatycznego - Dorota Sokołowska rozpoczęła rozmowę z Erikiem Emmanuelem Schmittem.
Fenomen
Targi Książki w Białymstoku to podlaski (i krajowy) fenomen. Po raz 12. prawie stu wydawców i tyleż samo autorów odwiedziło Białystok. A kto jeszcze nie był - może zajrzeć na Targi dziś (niedziela 27.04) do 16:00 lub odsłuchać relacje z wczorajszego mobilnego studia PRB przy Słonecznej. Zachęcamy Was do tego i do czytania! Książki pozwalają nam żyć głębiej, pełniej i ...piękniej!
Pięćset lat temu Bona Sforza przybyła do Polski, by odmienić kraj i zapisać się na kartach historii jako jedna z najbardziej niezwykłych kobiet swojej epoki. Teraz jej postać wraca na scenę w wyjątkowym poemacie jazzowym, który łączy historię, poezję i jazz.
Maturzyści zakończyli etap edukacji w swoich szkołach. Jak zawsze możemy oglądać efekt pracy supraskiego liceum w galerii przy Świętojańskiej.
Pojawił się w sieci kolejny sezon serialu, na który bardzo czekałem. I chociaż poprzednia, szósta seria, nie należała do najlepszych, teraz “Black mirror”, czyli “Czarne lustro” wraca do swoich najlepszych tradycji.
historyk
Czy tym razem wygra autorka zbioru opowiadań Natalka Suszczyńska? Czy jednak nagroda trafi do rąk reportażystek, których książki generowały ogromne zainteresowanie przez cały rok, czyli Katarzyny Roman-Rawskiej i Anety Prymaki-Oniszk?
Czy zastanawiali się kiedyś Państwo skąd w muzeach biorą się te wszystkie eksponaty, które potem możemy tam podziwiać na wystawach stałych i czasowych?
Po wielkich kasowych sukcesach seriali kryminalnych o trudnych tytułach takich jak: "Śleboda”, "Rojst”, "Forst”, czas, by w teatrze na żywo zagubić się w labiryntach kłamstwa, zbrodni i zapomnianych historii z wojny. Tym razem zamiast "Kruka” będzie Drozda.
Były kwiaty, wspomnienia i wiele ciepłych życzeń. Wszystkie skierowane do ks. Leoncjusza Tofiluka, proboszcza prawosławnej parafii św. Archanioła Michała w Bielsku Podlaskim, który świętuje jubileusz 90-lecia urodzin. Z tej okazji Fundacja Oikonomos wspólnie z Akademią Supraską zorganizowały wyjątkową wystawę zatytułowaną "Ojciec Leoncjusz. Ikonograf - Malarz -...
Czy baranek wielkanocny może być czarny? Ile jest metod zdobienia pisanek? Czy podlaskie chaty z zachodniej części województwa różnią się od tych stojących przy granicy? Jak skutecznie walczyć na malowane jajka? Czy być oblanym w świąteczny poniedziałek to zaszczyt czy ujma?
Prowadzący:
Andrzej Bajguz