Dziecięcy chór Passeres Dei obchodzi 10-lecie istnienia, z tej okazji zorganizował koncert charytatywny

26.01.2025, 13:11, akt. 13:18

Śpiewają na mszach świętych w kościele, nagrywają teledyski, koncertują i dają radość słuchaczom i sami cieszą się z tego co robią. 10-lecie obchodzi Chór dziecięcy Passares Dei czyli Wróbelki Boże.


Dziecięcy chór Passeres Dei, 23.01.2025, fot. Adam Klimiuk
Dziecięcy chór Passeres Dei, 23.01.2025, fot. Adam Klimiuk


0:00
0:00
Dziecięcy chór Passeres Dei obchodzi 10-lecie istnienia - relacja Adama Klimiuka | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Zespołem który działa przy białostockiej parafii św. Kazimierza Królewicza niemal od początku kieruje Maria Wróblewska, na codzień artystka chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Główną motywacją dla chórzystów jest to, że co niedziele śpiewają w kościele na chwałę Pana Boga - podkreśla. Są też wyjazdy w tym zagraniczne, śpiewamy gdzie nas chcą, a czasem gdzie nas nie chcą - żartuje Maria Wróblewska. Zespół w repertuarze ma także utwory patriotyczne i rozrywkowe.

W koncercie jubileuszowym w kościele św. Kazimierza wzięli udział byli i obecni chórzyści, w sumie około 70 osób. Koncert był połączony ze zbiórką pieniędzy na rzecz chorego na miopatię mięśniową 8-letniego Szymona.

Koncert jubileuszowy chóru Paseres Dei odbył się w piątek (24.01).

Jeżeli ktoś chciałby dołączyć do zespołu - zgłaszać się można w niedzielę po mszy o 11:00 w białostockim kościele św. Kazimierza.


Przeczytaj, zanim skomentujesz

Niezwykła płyta "Podlasie pod powierzchnią. Metafory Polski północno-wschodniej"


Podlasie jako (m.in.) przesąd, podświadomość Polski, jako wieś w mieście, realizm magiczny czy baśń - to muzyczna odpowiedź na pytanie, jakie postawił nasz radiowy kolega Andrzej Bajguz.



Kiedy w siedzibie Teatru Dramatycznego skończy się remont?


Jak wygląda sytuacja związana z remontem Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki?



Miłka Malzahn recenzuje kolejną odsłonę "Nosferatu" i porównuje biograficzne filmy o Bobie Dylanie i Robbiem Williamsie


Dziś skupimy się na muzycznej stronie filmowego życia. Zacznę od smutnej wiadomości – niedawno odszedł David Lynch, oniryczny rewolucjonista światowego kina. Dla Lyncha narracja, obrazy i muzyka były nierozerwalnie splecione, dlatego dźwięki "Miasteczka Twin Peaks" musiały być równie dziwaczne, co reszta. Soundtrack Angelo Badalamentiego, dostępny w sieci – polecam...



Sztuka Ernesta Borowskiego w Galerii Sleńdzińskich


Praktyka z myślenia - takie warsztaty proponuje nam Galeria Sleńdzińskich. Jeśli chcemy się czegoś nauczyć, wiemy, że wymaga to praktyki. Podobnie jest z ruchem odwrotnym, oduczaniem się, zwłaszcza gdy mówimy o próbie wyzbycia się tak ugruntowanych nawyków, jak funkcjonowanie w świecie czy myślenie o nim.



Miejsce, czyli Społeczne Muzeum Żydów Białegostoku i Regionu rozwija się coraz bardziej


Miejsce czyli Społeczne Muzeum Żydów Białegostoku i Regionu zatrzymało się na Malmeda 6 i rozwija się coraz bardziej. Warto tam zajrzeć, bo malutkie muzeum wypełnione jest po brzegi pamięcią o przedwojennym Białymstoku.



W Centrum Ludwika Zamenhofa można oglądać wystawę "Pamiętniki z II wojny światowej. Mikrohistoria Waldemara Baksa"


Dzięki tej wystawie możemy zobaczyć jak wyglądało codzienne życie w Białymstoku w czasie II wojny światowej. Aresztowania, patrole, rewizje, trudności z dostępem do jedzenia, poruszaniem się po mieście, przeplatają się ze spotkaniami towarzyskimi, wyjściami do kina czy na plażę.



Bielski ręcznik obrzędowy jest już na krajowej liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego


Był niemym mieszkańcem każdego domu, odświętnym symbolem własności, piękną ozdobą.



Paweł Chomczyk


Teatry offowe, bez miejsca i właśnej siedziby, albo z sezonową sceną jak Solniki 44 - najczęściej zimą przygotowują wnioski o dotacje, planują, rozpoczynają próby do nowych premier, a niektórym udaje się zorganizować międzynarodowe tourne...



Ukazał się pierwszy tom "Opowieści kaplicznych" Władysława Tockiego


Powstawały jako w jakiejś konkretnej intencji, jako podziękowanie, wypełnienie zobowiązania lub chociażby jako takie najbardziej lokalne miejsce obrzędowe. Ile jest kapliczek i przydrożnych krzyży chyba nikt nie jest w stanie dokładnie policzyć.




 
 

Prowadzący:

Andrzej Bajguz
Olga Gordiejew
Dorota Sokołowska



źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok