Teatry offowe, bez miejsca i właśnej siedziby, albo z sezonową sceną jak Solniki 44 - najczęściej zimą przygotowują wnioski o dotacje, planują, rozpoczynają próby do nowych premier, a niektórym udaje się zorganizować międzynarodowe tourne...
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
O najlbliższych planach grupy Coincidentia, z jej współtrócą Pawłem Chomczykiem rozmawia Olga Gordiejew.
Podlasie jako (m.in.) przesąd, podświadomość Polski, jako wieś w mieście, realizm magiczny czy baśń - to muzyczna odpowiedź na pytanie, jakie postawił nasz radiowy kolega Andrzej Bajguz.
Jak wygląda sytuacja związana z remontem Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki?
Dziś skupimy się na muzycznej stronie filmowego życia. Zacznę od smutnej wiadomości – niedawno odszedł David Lynch, oniryczny rewolucjonista światowego kina. Dla Lyncha narracja, obrazy i muzyka były nierozerwalnie splecione, dlatego dźwięki "Miasteczka Twin Peaks" musiały być równie dziwaczne, co reszta. Soundtrack Angelo Badalamentiego, dostępny w sieci – polecam...
Śpiewają na mszach świętych w kościele, nagrywają teledyski, koncertują i dają radość słuchaczom i sami cieszą się z tego co robią. 10-lecie obchodzi Chór dziecięcy Passares Dei czyli Wróbelki Boże.
Praktyka z myślenia - takie warsztaty proponuje nam Galeria Sleńdzińskich. Jeśli chcemy się czegoś nauczyć, wiemy, że wymaga to praktyki. Podobnie jest z ruchem odwrotnym, oduczaniem się, zwłaszcza gdy mówimy o próbie wyzbycia się tak ugruntowanych nawyków, jak funkcjonowanie w świecie czy myślenie o nim.
Miejsce czyli Społeczne Muzeum Żydów Białegostoku i Regionu zatrzymało się na Malmeda 6 i rozwija się coraz bardziej. Warto tam zajrzeć, bo malutkie muzeum wypełnione jest po brzegi pamięcią o przedwojennym Białymstoku.
Dzięki tej wystawie możemy zobaczyć jak wyglądało codzienne życie w Białymstoku w czasie II wojny światowej. Aresztowania, patrole, rewizje, trudności z dostępem do jedzenia, poruszaniem się po mieście, przeplatają się ze spotkaniami towarzyskimi, wyjściami do kina czy na plażę.
Był niemym mieszkańcem każdego domu, odświętnym symbolem własności, piękną ozdobą.
Powstawały jako w jakiejś konkretnej intencji, jako podziękowanie, wypełnienie zobowiązania lub chociażby jako takie najbardziej lokalne miejsce obrzędowe. Ile jest kapliczek i przydrożnych krzyży chyba nikt nie jest w stanie dokładnie policzyć.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz