Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | W Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku można oglądać wystawę "Białystok Nocą”
Najpopularniejsze budynki Białegostoku można oglądać na znaczkach pocztowych. To małe dzieła sztuki, które powstały na bazie większych obrazów.
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Wernisaż ze wszystkimi dwunastoma pracami odbył się w środę (30.10) w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. Odwiedzający zauważają, że to dobry sposób na pokazanie Białegostoku osobom zza zagranicy.
23 lata pracuję na poczcie, w związku z tym chciałam moje obrazy wydać w jakikolwiek sposób namacalny. Chciałam przede wszystkim białostoczan zaprosić na nocny spacer po naszym cudownym mieście. Ale również turystów, żeby pokazać jak piękne jest to miasto. Mamy nowoczesne budynki i budynki, które mają już swoją historię. Chyba o to chodzi, żeby jak najszerzej poszła wieść o naszym cudownym mieście - mówi autorka prac Barbara Strzymińska-Zdanewicz.
Znaczki pocztowe i pocztówki "Białystok Nocą” można oglądać w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku do 22 listopada.
Można je także kupić, są dostępne w Urzędzie Pocztowym w Białymstoku przy ulicy Warszawskiej 10.
Jak przyjaciele nazywali Wiktora Wołkowa? Na których drzwiach kościelnych są jeszcze okucia z fabryki Wieczorków i kiedy ksiądz Wilhelm Szwarc doprowadził do rozbudowy kościoła farnego? Nasz spacer historyczny po cmentarzu farnym zgromadził wielu białostoczan, którzy dzięki opowieściom historyka Andrzeja Lechowskiego poznawali historię Białegostoku.
W maleńkiej miejscowości na Podlasiu za sprawą zagadkowego samobójstwa odżywają wspomnienia o makabrycznym morderstwie dwojga dzieci, do którego doszło trzydzieści lat wcześniej.
Prace tej artystki to zapis artystycznej wędrówki. W Domu Kultury Śródmieście oglądać możemy wystawę "Echa emocji" Eweliny Naumnik.
To opowieść o przyjaźni, uważności i o tym, że w życiu najważniejsza jest ta chwila, która właśnie trwa... W Białostockim Teatrze Lalek w ten weekend premierowe pokazy spektaklu "Marvin".
Andrzej Brański - dziennikarz, muzyk, artysta - jest dziś naszym gościem.
Są na tym świecie filmy, które chcą nam pokazać nie tyle cały wielki świat, co jego wybrany fragment.
Te dwie produkcje były zderzeniem różnych światów, ale opowiedzianych poprzez taniec. Białostoccy widzowie obejrzeli dwie premiery taneczne w Białostockim Ośrodku Kultury - "Powstał burśtyn przyciemnioły, zamglony, zachmurzony" i "Anturium". To kolejna odsłona programu "Przestrzenie sztuki".
prorektor ds. białostockiej Filii Akademii Teatralnej, reżyser i scenarzysta muzycznego widowiska "Sztambuch syberyjski - exodus”
Czego nie ma już dziś w przestrzeni Białegostoku? Co prawdopodobnie zniknie niebawem? Pokazuje to na swojej wystawie "Okno na Białystok" w Centrum im. Zamenhofa Piotr Wojtkiewicz. Przez jego tytułowe „okno” możemy zobaczyć to, co w architekturze miasta stało się przeszłością. Na jego grafikach są drewniane domy, kamienice już „samotne” i opuszczone.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz