Radio Białystok | Magazyny | Podróże po kulturze | Czy placówki kultury mają ciekawą ofertę dla seniorów? - m.in. o tym rozmawiano na Konferencji Srebrna Kultura
Trwa Weekend Seniora i to jest dobra okazja, żeby zadać kilka ważnych pytań: czy placówki kultury w regionie podlaskim mają ciekawą ofertę dla srebrnowłosych? Jak przekonać i zachęcać seniorów do tego, by uczestniczyli w bogatej ofercie kulturalnej? I co najbardziej lubią - w oparciu o uczestnictwo w kulturze - robić seniorzy?
Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.
Urząd Marszałkowski zaprosił na pierwszą debatę z okazji trwającego w całej Polsce Weekendu Seniora. Przybyli aktywni seniorzy z całego regionu i odbyły się dwa panele na ten temat. Wnioski są proste - nie każdy senior potrzebuje takiego uczestnictwa, i tym najbardziej opornym trzeba zostawić wolny wybór, ale nie schodzić z jakości wydarzeń kulturalnych. W specjalnej ankiecie wiele osób zadeklarowało gotowość uczestnictwa, ale wskazało na to, że barierą jest możliwość przybycia na imprezę kulturalną. Ale większość wskazywała, że uczestnictwo w sztuce - jest bardzo ważne.
Konferencja Srebrna Kultura obyła się po raz pierwszy w Książnicy Podlaskiej, brali w niej udział prawie wszyscy szefowie lub przedstawiciele samorządowych placówek kulturalnych oraz uczestnicy Rad Seniorów z całego regionu, przedstawiciele organizacji związanych z pracą z ludźmi 60+, lekarze i uczestnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Impreza - jak zapowiedziała dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Urzędzie Marszałkowskim Agata Michałowska - ma się odbywać cyklicznie.
Jaki był 2024 rok w kulturze? Które z wydarzeń i festiwali zapadły w pamięć? Co (znowu) nie wyszło? Czy pojawiła się nowa jakość kulturalna? Czym zachwyciły, a czym rozczarowały wydarzenia kulturalne?
Od kiedy na antenie Radia Białystok są programy kulturalne w niedzielę rano? To pytanie zadawaliśmy sobie w roku 2024. Dziś oddamy głos m.in. wybranej przez nas słuchaczce.
W Galerii Marchand oglądać można prace kilkunastu artystów, są to Prezentacje.
Białystok - pamiętaj - to hasło jest na uroczej pocztówce, którą zaprojektowano podczas warsztatów w ramach projektu "Włączamy pamieć - dostępny szlak dziedzictwa żydowskiego".
W Galerii Białostockiego Teatru Lalek oglądać możemy nową wystawę Aleksandra Grzybka "SZUM SKRZYDEŁ".
Polska "Vaiana" - nowy typ księżniczki Disneya, to Weronika Bochat-Piotrowska, która mieszka i tworzy w Białymstoku.
dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury
Niezwykła wystawa w Galerii Sleńdzińskich przy Rynku Kościuszki - Mateusz Karolczuk, zainspirowany bogatym, ale ciągle w pełni nieodkrytym dziedzictwem kulturowym Białegostoku, powraca do rodzinnego miasta z postacią Rosy Raisy, białostockiej sopranistki z początku XX wieku.
Święta tuż tuż, a wraz z nimi chwila wytchnienia od przedświątecznej gorączki. To idealny moment, by zanurzyć się w świecie filmowych opowieści. W mojej najnowszej audiorecenzji przyglądam się zarówno nowym adaptacjom klasyków, jak i intrygującym nowościom, które skłaniają do refleksji i dyskusji.
Prowadzący:
Andrzej Bajguz